Побудували елеватор за шведською технологією з розумною зерносушаркою

на відкритті елеватора

Першу чергу елеватора за шведською технологією побудували в селі Дзвиняч Заліщицького району Тернопільської області з потужністю для зберігання 30 тис. зерна. У майбутньому об’єми збільшать втричі. Інвестиції в будівництво, яке тривало півтора року, становили 150 млн грн.

– Сховище зводили як ланку для переробки сої та інших олійних. Однак елеватор технічно готовий, щоб приймати й зберігати всі культури. Тому вже надаємо послуги із зберігання врожаю, – розповідає Ігор Рак, співзасновник компанії-інвестора «Рентком».

Новий елеватор – це 70 нових робочих місць у регіоні. Тернопільщину інвестор обрав із двох українських регіонів та одного закордонного, бо саме тут ме­жують три області і збирають гарний урожай олійних культур.
Шведська компанія надала нам обладнання високої якості за помірну ціну.
– Подібний проект, який пропонував інший виробник, коштував на кілька мільйонів євро дорожче. Зекономлені кошти ми зможемо інвестувати в інші напрямки», – підкреслив Ігор Рак.

На елеваторі ощадна технологія зберігання зерна. Є спеціалізована сушкарка, пристрої для транспортування з вертикальними перепадами.

– Вони забезпечують плавне переміщення зерна. Силоси з європейською оцинковкою 450 г/м кв, мають датчики вимірювання температури, вологості, а також завантаженості. Об’єм кожного – 5 тис. тонн. Також є 3 силоси з конусним дном для вологого зерна, – розповів В’ячеслав Коваленко, керівник українського представництва шведської компанії TORNUM.

Розумною зерносушаркою можна керувати дистанційно зі смартфона. Працівники залежно від професії мають різний рівень доступу до програми.

– Це одна з останніх модифікацій TORNUM – техніка з інтелектуальним сушінням і пилогасінням, – розповів Віталій Фіцик, головний інженер проектів TORNUM.
Система розумної зерносушарки записує дані та зберігає їх три місяці. Це дозволяє робити аналіз якості зерна та його зміни, заощаджувати електроенергію.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.