Дві пляшки з-під шампанського замінюють одну цеглину

03.JPG

– Про новий будинок задумався, коли купили ділянку під Києвом. Грошей на те, щоб збудувати там житло, не вистачило. Приїздили сім’єю працювати на городі, а на вечір верталися назад. Але не витримав і взявся будуватися. Замість цегли стіни зробив із пляшок. Бачив ролики, як люди в пластикові насипали піску й заливали цементом. Так не ризикнув, вирішив збирати з-під шампанського, – розказує Максим Мирончук із селища міського типу Велика Димерка Броварського району Київської області.

Чоловік будувався два роки. Каже, що впорався б і швидше, якби познаходив одразу всі пляшки. На будинок пішло вісім тисяч пляшок із-під шампанського.

– Збирав їх як міг. Трохи брав у пунктах прийому, там усе одно їх приймають тільки битими. Цілими вони не потрібні. Тому приносив у мішках биті пляшки з-під вина чи пива і на цю саму вагу обмінював на цілі пляшки із-під шампанського. Також не соромився ходити біля баків зі сміттям. Найбільше міг знайти пляшок після випускних, весіль чи зустрічі Нового року. Тому наступні ранки після святкувань були для мене найбільш «рибними», – сміється чоловік.

Щоб замінити цеглинку, потрібно дві пляшки з-під шампанського. Вага її втричі менша, а ціна вшестеро дешевша. На відміну від цегли, пляшки не гниють і грибок їх не вражає. Максим Мирончук використав пляшки і для фундаменту.

– Викопав яму для фундаменту будинку, як для звичайного цегляного. Залив шар цементу, на який уклав пляшки щільно одна до одної горлечком в один бік. Залив новий шар розчину і знову ряд пляшок, але вже шийки пляшок поклав між двома горловинами попереднього шару. Так чергував положення пляшок до самого верху, – пояснює господар. – Перед будівництвом помив і просушив кожну пляшку.

Коли підмурок висох, узявся за стіни. Робив їх не всі відразу, як із цегли, а кожну окремо. На одну стіну заввишки 2,20 м пішло майже 1000 пляшок. Простір між пляшками має бути близько 8 см.

– Клав по два-три ряди за день і залишав, щоб цемент висихав. Інакше пляшки починали «рухатися» і стіни могли вийти кривими, – уточнює чоловік.

Стіни вирівнював за допомогою васерваги. А закривав горлечка не пробками, а розчином, щоб «дихали». За день майстер викладав 250 пляшок.

– Для зміцнення будівлі встановив чотири цегляні колони. Їх допоміг робити сусід. Він у мене знаний майстер. Їздить до столиці на підробітки будувати маєтки депутатам. Радив мені ще й зовні будинок обкласти плиткою або «шубою». Я відмовився. Нащо ці зайві витрати? Будинок і так вийшов дуже оригінальним, – продовжує Максим Мирончук.

Будинок із пляшок від шампанського звів і Володимир Біжик із села Боберка на Львівщині. Будував його п’ять років із 25 тисяч пляшок. Розпочав це робити з розпачу. Чоловіка зняли з черги на житло в Полтаві без жодної компенсації. Мав мінімальну пенсію, тому вибрав пляшки, які на той час були вшестеро дешевші за цеглину. Тепер розхвалює цей будматеріал.

– Узимку в будинку тепло, а влітку – прохолодно, – розповідає Володимир Біжик. – А ще це довговічна споруда. У цій хаті ще житимуть мої праправнуки.

Усередині будинку шість кімнат – по три на кожному поверсі. Внутрішні стіни з цегли, але підлогу Володимир Біжик теж виклав пляшками – з-під пива та горілки. Вкопав їх горлечками вниз, як доріжку на вулиці. Зверху набив дошки. Така підлога тепла, наче з підігрівом. Пляшки працюють, ніби термос. Тому влітку будинок прохолодний, а взимку теплий. Квіти на підвіконні не мерзнуть навіть тоді, коли будинок не опалюється.

Схожу хату пару років тому побудував і житель Умані Іван Гарбінський із 20 тисяч пляшок. Його будинок має 64 квадрати. Є дві кімнати, кухня, ванна, гараж і підвал. Використовував пляшки не тільки з-під шампанського, а й горілки, вина, лікерів тощо. Вони були різних кольорів і форм.

– Домовився з дівчатами в кафе. Назбирають 5-7 мішків і телефонують мені. Спочатку пляшки посортував за формою та кольором. Із квадратних та округлих зробив правильні геометричні малюнки. Завдяки цьому зовні будинок виглядає дуже ошатно. Головне викладати стіни шарами: шар круглих, шар квадратних, – радить Іван Гарбінський.

Будинки зі скляних пляшок уже є на Закарпатті, Київщині, Черкащині, Одещині, Дніпропетровщині. Технологія спорудження проста, а матеріал доступний, дешевий і екологічно безпечний. Якщо такий будинок звести за правильною технологію, то він простоїть не одну сотню років.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.