Анатолій Гнатюк сам майструє меблі для дачі

Анатолій Гнатюк

Народний артист України, ведучий програми «Лото Забава» Анатолій Гнатюк уже 30 років має під Києвом дачу. Там родина частіше буває влітку.

– Ця дача для нас із дружиною Оленою дуже дорога. Вона там раніше жила з батьками. Ми там бачилися, коли зустрічалися. Були тоді ще студентами, – пригадує Анатолій Гнатюк.

Городини на дачі не вирощують. Мають кілька фруктових дерев. Яблуні Білий налив і Слава переможцям, грушу Бера й дві сливи. Сусід прищепив їх на дички своїх сортів. Артист сам доглядає за садом.

– Дача це така річ, яку все життя будуєш. Колись це був невеликий будиночок, який ми розваляли й збудували гарний цегляний, – каже артист. – На це пішло два роки. Проектував сам, малював на папері, а будувала найнята бригада.

Подвір’я артиста засіяне газонною травою. Посеред нього дружина облаштувала дві великі клумби квітів.

– Я навіть назв усіх квітів не знаю. Точно пам’ятаю, що є троянди, чорнобривці, жоржини, дзвіночки, собачки, – не без гордості розповідає співак.

Анатолій Гнатюк каже, що йому від батька дісталися золоті руки.

– Він спеціально не навчався, але сам міг звести будинок. Хоча за професією був агрономом, але сам клав цеглу, на станку робив вікна, двері. Від природи мав такий талант, і я вдався в нього, – продовжує Анатолій Гнатюк. – Я теж ремонтую вдома всю сантехніку. Та найбільше мені передалася любов до дерев.

Артист сам змайстрував біля будинку великий стіл для гостей. Для нього в лісі знайшов повалені буревієм сосни.

– Стіл тримається на чотирьох стовбурах, вкопаних у землю. Обдер із них кору й відшліфував, щоб було не тільки красиво, але й жінки панчохи не подерли, коли сидітимуть за столом, – сміється Анатолій Гнатюк.

По обидва боки стола поставив дві лавки. Ніжки лавок обробив так само, як для столу.
– Зробив ще підставку для квітів у вигляді такого ж стола та лавки – тільки в мініатюрі. Задумав, щоб квіти там, як люди, сиділи за столом. Горщики з квітами стоять на столі та лавочках.
Щоб було куди поставити ці квіти взимку в хаті, співак зробив підставку у формі невеликого чумацького возу. Там є чотири колеса та дишло.
– Роблю це все надворі. Немає окремого приміщення. Було б бажання, а майструвати можна де завгодно, – переконаний Анатолій Гнатюк.

Коли на дачі зрубали старі вишні, стало шкода їх викидати, і господар зробив із них два ліжка.
– Помилився, коли зробив два окремих ліжка. Мусили їх з дружиною зсовувати докупи, – каже співак. – Цього літа купили диван, але ліжка не викинули. Поставили під яблунями, щоб відпочивати в тіні.
На зиму ліжка ставить під навіс, щоб сніг і мороз їх не псували.

– Наша дача, хоч і біля лісу, по гриби туди не ходжу. Із дитинства звик збирати тільки опеньки. Я виріс у селі на Хмельниччині, де росли тільки ці гриби. Тому в решті грибів не розбираюся, – зізнається Анатолій Гнатюк.

Має собаку Лакі. Назвали так, бо в перекладі з англійської означає удача.

– Знайшов я цю собачку 31 січня 2015 року, – пригадує співак. – Зібрався вранці з дому їхати виступати в госпіталі перед пораненими солдатами. Надворі – 1 градус морозу, а в пакеті біля смітника цуценя.

Анатолій Гнатюк заніс цуцика додому, бо тваринка настільки змерзла, що вже навіть не могла сидіти.

– Дружина мене трохи насварила, – посміхається співак. – Раніше в нас була собака Жета. Коли померла, за нею дуже плакали. Вирішили більше не заводити собак.

До цього в сім’ї Гнатюків були папуги, рибки та хом’яки. Заводили їх для сина.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.