Виконавець головної ролі фільму «Століття Якова» Роман Луцький виростив черешню з дички

Роман Луцький (ліворуч) і Станіслав Боклан у ролі Якова Меха

Актор Роман Луцький зіграв головні ролі у фільмі «Століття Якова» та «Сторожова застава». Останній якраз щойно вийшов у прокат. Народився актор у селі Боднарів Калуського району Івано-Франківської області. Тому знає життя в селі. Розповідає, що робота на землі для нього не в новинку. Працював на ній, поки не поїхав на навчання. Тепер приїздить до батьків у перервах між зйомками у фільмах і виступах у театрі. Зараз Роман Луцький живе в Івано-Франківську.

– Я виріс в селі, тому привчений усе вирощувати вдома. Зараз не маю часу цього робити постійно. Хіба що раз на кілька місяців, коли допомагаю бабусі. У дитинстві робив це, бо по-іншому не було як, а зараз уже усвідомлено. Щоб допомогти рідним, – розказує Роман Луцький.

На пенсії планує вирощувати виноград
У матері Романа був квітник, але йому більше подобалося працювати з дідусем у столярні.

– У майстерні я міг півдня провести. А так, до господарства мене не дуже тягнуло, тому не можу назвати себе великим ґаздою, – сміється Роман Луцький.

Цьогоріч весь час був на зйомках, тому не працював у селі. Торік допомагав садити та копати картоплю.

– Зараз не маю часу щось садити і за цим доглядати. От як буду на пенсії, то посаджу виноград. Дуже його люблю. Для мене це віддушина. Зірвав гроно, їси і розмислюєш, плануєш майбутнє. От цього літа був у мами, то ми із сином часто були в саду. Він бавився на траві, бо тільки вчиться ходити, а я об’їдав виноград, – пригадує актор.

Перше дерево посадив у 15 років
У селі Боднарів від хати бабусі Романа Луцького залишився лише фундамент. Із саду – тільки одна стара черешня.

– Не пам’ятаю, чому ми з хлопцями забрели до тієї черешні, але коли трохи наїлися цих ягід, я вирвав метровий пагінець, щоб посадити його вдома. Правду кажучи, я й не сподівався, що він прийметься, а тим більше даватиме такі врожаї. Ця дичка зараз виросла метрів 8 заввишки й щороку дає багато черешень. Вони солодкі, великі та червоні, але не ранні. У сусідів уже черешні відходять, а в нас починають червоніти. Тепер дивлюся на дерево і розумію, скільки часу пройшло. Садив його, коли мені було років 15, – розказує актор.
Вів із сусідкою переписку про кішку
У дитинстві Роман Луцький мав собаку Пушка. Так назвав, бо пес був дуже пухнастий. Зараз має кішку. Її не назвали. Кличуть просто киця. Вона сірого кольору.

– Кицю підібрав у під’їзді, коли їй було вже два роки. Сусідка моя пиячила і виставила кицьку за двері. Та цілими днями нявчала і не давала всім сусідам спокою. Якось повертався додому і погладив її. Поки відчиняв двері, вона проскочила в квартиру. Я її двічі виганяв, а вона все одно поверталася. Дружина залишила її в нас. Вона дуже хотіла мати вдома якусь тваринку, – розповідає про пригоду Роман Луцький.

Через кілька днів сусідка, власниця кішки, повісила оголошення, що шукає свого кота. Жінка покинула пиячити і побачила, що тварини немає.

– Я на тому оголошенні написав, що кішка в такій-то квартирі. Вона живе в мене, бо їй тут краще. Хазяйка так і не прийшла забирати її. То киця в нас так і живе вже чотири роки, – розповідає актор. – Якось вона подряпала сина. Отримала на горіхи й більше кігті не випускає.

Спочатку киця була хвора й слабка. Родина Луцьких відмила її, відгодувала. Годують тваринку звичайним котячим кормом. Навесні, щоб не нявчала й не приманювала котів, дають їй таблетку з гормонами.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.