На Херсонщині представили нові технології вирощування рису на крапельному зрошенні

Рис вирощують на півдні України

Інноваційні підходи у вирощуванні рису на крапельному зрошенні були представлені на Дні поля, який відбувся в Інституті рису НААН України

Про це повідомляє прес-служба МінАПК. У заході взяли участь представники агробізнесу з Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, а також директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики і продовольства України Володимир Топчій, директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода, науковці.

Інститут рису, розташований в с. Антонівка Скадовського району, є єдиною в Україні науково-дослідною установою, що спеціалізується на культурі рису. Сьогодні інститут займається пошуком найбільш ефективних і рентабельних технологій вирощування рису, в тому числі і на крапельному зрошенні. Представник міністерства Володимир Топчій зазначив, що питання вирощування рису дуже актуальне, адже рис за статистикою українці споживають найбільше серед інших круп. Він розповів, що останні три роки рисові площі в країні залишалися практично незмінними, на них вироблялося близько 70 тис. тонн рису, в той же час, приблизно 80 тис. тонн рису Україна імпортує щорічно. «Ми повинні наростити виробництво рису хоча б в два з половиною рази, щоб Україна не витрачала близько 30 млн. доларів щорічно на закупку рису за кордоном. Саме прихід нових технологій і нових рішень відкриває нові можливості для тих, хто займається виробництвом рису» - зазначив Володимир Топчій, високо оцінивши технологію вирощування рису на крапельному зрошенні, яка вивчається і поширюється саме з Херсонщини. Крім інновацій рисівництва, в інституті були представлені досліди з вирощування «на краплі» різних гібридів кукурудзи та сої.

- Наше завдання - показати інноваційні рішення в зрошенні сільськогосподарських культур для підвищення ефективності агробізнесу - зазначив директор Інституту рису Володимир Дудченко.

За його словами, при традиційних методах вирощування, рис в основному вирощувався в монокультурі і це призводило до певних проблем. Зараз інститут готовий презентувати методи вирощування рису в сівозміні, в тому числі з кукурудзою і соєю. Також інститутом були проведені досліди з вирощування рису з крапельним поливом на раніше непродуктивних незрошуваних землях, які дали відмінні результати. Директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода, зазначив, що рис - досить високорентабельна і затребувана культура, з якою можна виходити на експорт.

- Я сподіваюся, що рис - стане брендовою культурою Херсонщини, як кавун, цибуля, томат. І в Херсонській області є всі можливості, щоб вийти з рисом на світовий рівень, - наголосив Олександр Паливода.

Під час заходу агровиробники могли почути докладні описи дослідів вирощування культур в тих чи інших умовах і отримати від співробітників інституту професійні відповіді і поради стосовно агротехнології вирощування рису на крапельному зрошенні.

http://agronews.ua

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.