У всіх без винятку морепродуктах є важкі метали

Морепродукти потенційно небезпечні

У всіх без винятку морепродуктах є важкі метали. Про це повідомляє президент громадської організації із захисту прав споживачів НДЦ НСЕ «ТЕСТ» Валентин Безрукий

Коментуючи інформацію про вміст у морепродуктах важких металів, в тому числі ртуті, експерт зазначив, що у всіх морепродуктах без винятку є важкі метали.

- Відносно вмісту, зокрема, ртуті в морській рибі, можу сказати, що у всіх морепродуктах без винятку є важкі метали, - стверджує Валентин Безрукий.

За словами експерта, світовий океан, і моря в тому числі, забруднені. Насправді і земля забруднена всюди в світі, і не тільки в Україні.

- Безумовно, в море дуже багато важких металів. Ми колись тестували креветки, виловлені в Атлантичному океані, і знаходили в них залишки антибіотиків. Що стосується важких металів, то, як правило, їх наявність перевіряє МОЗ. Зараз у нас скасували «купу» всього, сертифікації, проте показники безпеки ніколи у нас не скасовувалися, - пояснює аналітик.

Експерт зазначає, що перевірка на важкі метали включає найчастіше 4 металу - свинець, миш'як, кадмій і ртуть. Якщо якийсь із цих металів присутній в продукті, то він протипоказаний до вживання.

- Правда, за зовнішнім виглядом це визначити неможливо. Перевірку продуктів на вміст важких металів в Україні проводить Міністерство охорони здоров'я, тобто МОЗ видає гігієнічні висновки по продуктам в Україні. А ось зі скаргами щодо можливих претензій потрібно звертатися вже не в МОЗ, а в Держпродспоживслужбу. Ця служба єдина у нас залишилася, вона взяла на себе функції всіх колишніх структур, тепер туди ж входять і санепідемстанції, - зауважує Валентин Безрукий.

За матеріалами: ГолосUA

26.06.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.