Проти дикого ринку й хаосу

Тернопільщина приєдналась!

7 червня в Києві відбувся мітинг-протест проти поспішного впровадження ринку землі «Не дамо вкрасти землю!»

За словами Івана Томича, президента Асоціації фермерів і землекористувачів, це попереджувальна акція.

– Якщо законопроект «Про обіг земель сільгосппризначення» буде внесено на розгляд сесії ВРУ, ми оголошуватимемо повну мобілізацію. Наразі мова не йде про окремого фермера, окреме сільгосппідприємство чи про якісь продукти харчування. Ідеться про життєвий простір нації і майбутнє поколінь, яке можна втратити в один день, – окреслив мету акції очільник українських фермерів.

Під парламентом зібралося майже 5 тисяч людей, серед яких тільки 500 фермерів. На переконання Івана Томича, їх могло би бути набагато більше, якщо би Аграрна партія України (АПУ) не узурпувала право на цей протест. Так, на мітингу була дозволена лише символіка АПУ. Крім того, представників фермерської асоціації навіть не допустили на сцену через те, що вони не є членами аграрної партії.

– Гадаю, що ті, хто за продаж, – не українці. Їм все одно чим торгувати – горілкою, землею чи душею, – висловив свою точку зору директор ТОВ «Робімакс-Агро» Алім Міщук.

– Коли в Україні корупція, війна, не слід навіть говорити про продаж землі. Треба впорядкувати земельні відносини, привести до ладу кадастри і тільки тоді запускати ринок. Інакше отримаємо хаос, – вважає фермер із Хмельниччини Руслан Петльований.

Уже сьогодні фермери потерпають від рейдерства, про що «Рідне село» писало неодноразово. Це черговий раз підтвердив голова громадської спілки «Аграрна самооборона України» Юрій Крутько, зазначивши, що на Кіровоградщині зафіксовано чотири такі випадки.

– Наші слуги народу сидять у своїх кабінетах і простих українців не бачать. Скільки звернень було на урядову гарячу лінію, до генеральної прокуратури! Зараз ситуація особливо загострилася: затягуються розслідування кримінальних справ, до нас приходять люди озброєні, як-то кажуть, до зубів, – розповіла жителька Теплицького району Вінницької області Галина Горич, яка особисто зіштовхнулася з рейдерством.

Учасники мітингу ухвалили резолюцію та передали органам влади. «Ми вимагаємо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до завершення повноцінної та комплексної земельної реформи», – йдеться в ній.

Андрій ГУБІН

15.06.2017

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.