Безвіз - це і економія коштів, і часу

IMG_5931.JPG

У світлі останніх подій, щодо лібералізації візового режиму з країнами ЄС та у зв’язку з надходженням багатьох питань від наших читачів про «безвіз»,ми вирішили детально розглянути найбільш цікаві моменти пов'язаних із цією актуальною на даний момент подією.

Нагадаємо, що Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом — статус, що дозволив громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року.

Тепер кожен громадянин в будь-який час можемо придбати квитки, сісти в потяг і без візи поїхати до будь якої країни Європи. Щоб такі подорожі були максимально комфортнимиФіскальна служба України провела інформаційну кампанію по роз`ясненню громадянам правил перетину державного кордону. Так під час брифінгу: «Безвіз: алгоритм дій громадян при перетині державного кордону», що проходив 9 червня 2017 року на території Міжнародного аеропорту “Київ”, перший заступник начальника окремого контрольно-пропускного пункту Київ, начальник штабу Михайло Гриневич, розповів про особливості застосування «зеленого» та «червоного» митних коридорів та презентував розроблену ДФСУ доступну Пам`ятку для подорожуючих.

В якій зокрема в розділі «Повноваження працівників митниці у пунктах пропуску», зазначені наступні права:

• отримувати від громадян документи на право переміщення через митний кордон України товарів, валютних цінностей;

• проводити огляд товарів, які переміщуються громадянами;

• у виняткових випадках проводити особистий огляд громадян;

• вимагати від громадян заповнити митну декларацію;

• відмовити в пропуску чи митному оформленні товарів, що переміщуються громадянами;

• визначати митну вартість товарів за відсутності у громадянина документів, які підтверджують їх вартість.

В свою чергу, працівники Державної прикордонної служби України зобов’язані:

• виявляти високий рівень культури, професіоналізм та витримку, не допускати проявів порушення службової дисципліни, грубого та нетактовного ставлення до громадян;
• надавати громадянам у межах компетенції роз’яснення щодо порядку переміщення товарів через митний кордон України;
• контролювати належне заповнення декларацій, нарахування податків;
• видавати громадянам письмові повідомлення про причини відмови в пропуску чи митному оформленні товарів.

«Раніше наші громадяни оформлювали дозвіл через посольства, готовили безліч документів, різні довідки, щоб виїхати за кордон, тепернам цього робити не потрібно. Наші громадяни віднині у країнах ЄС мають можливість проходити не через загальний коридор проходження паспортного контролю, а через безвізовий», - сказав Гриневич.

Для забезпечення інформаційної підтримки та максимально комфортних умов для подорожуючих у безвізового режиму, в режимі on-line працює сервіс «Кордон» http://kordon.sfs.gov.ua/, за допомогою якого громадяни матимуть можливістьознайомитись з особливостями контролю та правилами перетину кордону та перевіряти завантаженість пунктів пропуску.

І так, головні ключові моменти безвізу.

• Обов’язкова вимога безвізу – наявність біометричного закордонного паспорту громадянина України, така норма стосується і дітей, українцям зі звичайними закордонними паспортами, потрібно як і раніше оформлювати візу.

• При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медстрахування.

• Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також в державах-учасницях Шенгенської угоди поза межами ЄС до 90 днів протягом кожного періоду в 180 днів. На триваліший час перебування в ЄС - необхідно оформити візу. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду в ЄС. У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

• Безвізовий режим не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.

Тепер надаємо відповіді на деякі питання, що надійшли до нас в редакцію:

Що потрібно для здійснення подорожі з дитиною?

Кожна особа, включаючи дітей незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт.Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.Фізична особа, яка не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму?

Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією діятимуть надалі.

Що дасть українським громадянам запровадження ЄС безвізового режиму?

Це перш за все зростання іміджу країни так і її громадян, що сприятиме розвитку особистих та ділових контактів, запобігання нелегальній міграції, розвиток співробітництва в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Тіна КУБАЙ

12/06/2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.