Англійська баронеса побувала у селі на Одещині

Баронеса на Одещині

Елісон Сатті (Alison Suttie) відвідала ромські родини у селі Корсунці 

Членкиня Палати Лордів Парламенту Великої Британії баронеса Елісон Сатті (Alison Suttie) відвідала Одещину, причому навідалась саме у ті родини, які хворіли на туберкульоз. В Одесі вона взяла участь у церемонії приєднанні міста до ініціативи Zero TB Cities, тобто мережі міст, де є комплексні програми боротьби з туберкульозом.

Велика Британія надає підтримку доступу ромів до лікування від туберкульозу вже близько двох років. Стільки працює проект «Покращення доступу ромського населення до медичних послуг у сфері протидії захворюванню на туберкульоз силами ромських медичних посередників» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я». Баронеса Елісон Сатті разом з тими, хто представляє фонд «Чіріклі» і посередником Максимом Джумом відвідала ромські сім’ї у селі Корсунці в Одеській області. Медичний медіатор Максим Джум розповів, що за останні два роки кількість хворих значно зросла на Одещині, пропорційно і серед ромів. За останній рік близько 100 людей пройшли з ромської громади пройшли флюорографію. Виявили чотирьох хворих, які пройшли два рівня лікування та постійно проходять обстеження у диспансері. Ще двоє зараз на амбулаторному лікуванні.

За оцінкою Максима Джума, дуже цікавим є зміни у свідомості самих ромів: за останні місяці отримали два звернення від ромів про двох жінок які можливо є хворими на туберкульоз, та потребують лікування. Медичний посередник робить висновок, що місцеві роми серйозно спримають необхідність лікування на туберкульоз, чого не було два роки тому. Баронеса Елісон Сатті наголосила, що минулого року туберкульоз вбив в світі більше одного мільйона людей:

- Ця хвороба не знає кордонів і тому високий рівень захворюваності в одній країні неминуче викличе підвищення рівня захворюваності в інших країнах, — сказала в Одесі баронеса.

Членкиня Палати Лордів Парламенту Великої Британії взяла участь у церемонії приєднання Одеси до декларації Zero TB Cities. Ця декларація передбачає тісну співпрацю з Партнерством STOP TB Partnership в контексті профілактики і боротьби з туберкульозом.

https://hromadskeradio.org

05.06.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.