Новини галузі: маківництво, сушені овочі та мед

Росте мак - галузь розвивається

Будемо з маком

В Україні почало відроджуватися маківництво. Цього року маком засіють приблизно 2,5 тис. га. Це ривок, бо посадки цієї культури були знижені з 17 тис. га в 2004-2006 роках до 250 га в 2010-2011 роках. Пожвавленню посівів сприяли нові ліцензійні умови. За ними макові поля не обов’язково мають охоронятися саме державною службою охорони, що робить собівартість меншою – 15-17 тис. грн/га. Середня врожайність цієї культури – майже 10 ц/га, кілограм макового зерна – щонайменше 50 гривень. Тож виходить 50 тис. грн/га. Виходить, що наразі мак сіяти вигідно. Експорт зростає Із початку року Україна експортувала 22 тис. тонн меду. Понад третина відправлена до США, 23% – до Німеччини, 10% – до Польщі. Користується попитом і другий солодкий продукт з України – цукор. За цей маркетинговий рік (із вересня 2016 року) на іноземні ринки було поставлено рекордні 684 тис. тонн цукру. Найбільше до Лівії, Судану й Сомалі. Також продовжився експорт до Шрі-Ланки, Азербайджану, Грузії та Албанії.

Садівники відсудили своє

Асоціація «Укрсадпром» виграла в судах десятки мільйонів гривень, які заборгувала садівникам країни держава за 2013 рік. За програмою державної підтримки садівничі підприємства мали отримати кошти, але вони так і не надійшли, бо не було відповідного розпорядження. Проблему вирішив суд. За 2014-2016 роки бюджетних коштів не надходило, і тому держава садівникам нічого не винна. Державну підтримку (75 млн грн) поновлено лише з цього року.

Сушені овочі для Nestlе

Компанія Nestlе в Україні прийняла рішення щодо залучення до співпраці фермерів, готових зайнятися вирощуванням і сушінням овочів. Цей ринок вважається слаборозвиненим: овочі тільки вирощуються, а переробка відсутня. Компанія ж для спецій або холодних соусів використовує виключно сушені моркву, цибулю, часник, прянощі тощо. Географія співпраці по часнику – Західна Україна, по цибулі – Південь і Центральна Україна, морква – Центральна і Північна Україна. Трави для Nestle вирощують на Півдні.

Покарані порушники

Близько 20-30% вітчизняної й імпортної продовольчої продукції, що реалізується в Україні, не відповідає вимогам українського законодавства. Через це Держпродспоживслужба минулого року провела близько 1,1 тис. перевірок і оштрафувала українські підприємства на суму понад 2 млн грн, з яких до державного бюджету надійшло понад 1 млн грн. При цьому під час планових перевірок відомство зареєструвало 57% порушень, а під час позапланових – 60%.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.