Комп’ютери в сільських магазинах

Техніка потрібна навіть у маленькому сільському магазині

Сьогодні понад півтори тисячі краян працює в Тернопільській облспоживспілці. У державну скарбницю це кооперативне об’єднання щороку вкладає 35-38 млн грн. 2002 року облспоживспілка розпочала процес реформування своїх магазинів у всіх більш-менш великих населених пунктах. Був створений бренд «ТЕКО». В умовах постійної конкуренції із заїжджими торговельниками з Києва, Львова, Харкова місцеві кооператори вивчили попит покупців на товари харчової та промислової групи. У сільських магазинах Тернопільщини провели капітальний ремонт, обладнали їх опаленням, холодильними установками, стелажами й вітринами. Продавці пройшли курси підвищення кваліфікації при обласному споживчому товаристві.

– Наша торгівельна мережа додала до свого асортименту м’ясо, кулінарні вироби, організувала куточки фермерської продукції. Жвавим попитом користуються булочки, багети, батони і хліб, які випікаються прямо в залах супермаркетів, що додатково дає 10% від обсягів торгівлі, – розповідає Михайло Лазар, досвідчений фахівець, який 20 років очолює Тернопільську облспоживспілку. – Орієнтуватися в широкому асортименті товарів, кількість яких подекуди доходить до 11 тисяч, продавцям допомагають комп’ютери. Такий облік дає змогу бачити залишки й оперативно замовити товар, який закінчується.

Наразі в області діють 370 магазинів споживчого товариства. Свого відкриття чекає майже сотня сільських закладів торгівлі, які колись були закриті. І в цьому Михайло Лазар розраховує на всебічну підтримку сільських голів і старост.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ

17.05.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.