Знизили молочну мінімалку

Окрім корів, нічого не мають...

У селі Яструбине Сумської області, де, за офіційними даними, мешкає 932 особи, немає іншої роботи, як утримання корів. У кожному дворі по 2-3 годувальниці. Молоко здають на Сумський переробний завод. Донедавна кожна корова приносила зарплатню в розмірі 1000 гривень на місяць. За ці кошти селяни жили, годувалися, одягалися, лікувалися самі й худобу.

Тепер на такий дохід не розраховують, бо молокозавод знизив закупівельну ціну з 5 до 4,50 гривень. Яструбинців це так обурило, що вони оголосили страйк і заблокували молоковози. Селяни кажуть, що це була ніби остання крапля, оскільки завод заборгував перед ними – не доплачує за жирність молока ще з 2015 року. Керівництво заводу свій конфлікт із селянами ніяк не коментує.

– Таке зниження закупівельної ціни є сезонним і цілком прогнозованим, – дає своє бачення ситуації заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора.

За його словами, у середньому закупівельна ціна на молоко в області тримається на рівні 4,5 грн. Адже потеплішало та збільшилася кількість надоїв. Тільки в Буринському та Роменському районах ціна тримається на рівні 5 грн, бо молокозаводи розташовані близько й транспортні витрати нижчі. Регулювання цін – не в компетенції облдержадміністрації, адже селяни мають із заводом товарно-грошові відносини, закріплені в двосторонніх договорах. На думку посадовця, захистити свої права люди зможуть, лише створивши кооператив. Наразі селяни подали заяву до поліції на Сумський молокозавод, аби той повернув заборговане. Збиратимуть молоко тепер переробники з Охтирського району, які обіцяють людям давати надбавку за жирність і допомагатимуть із кормами для тварин.

До речі

Закупівельні ціни на молоко продовжують обвалюватися скрізь. За інформацією Асоціації виробників молока, минулого тижня в середньому по Україні вони стали менше на 30 копійок. І це на тлі зменшення поголів’я корів: на промислових фермах – до 4%, у господарствах населення – до 2%. У магазинах ціна на молоко минулого тижня не змінилася, проте на масло і твердий сир знову зросла.

 

Марина ТЕРЕЩЕНКО

11.05.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.