Новини регіонів

На Київщині вирощуватимуть кларієвого сома

Хочеш добре жити – став парник

У селі Заріччя, що на Закарпатті, кожна родина займається вирощуванням перших овочів і зелені. Наприклад, мешканка села пані Марія працює вихователькою, однак тримає й кілька десятків парників. В одному з них набирають вагу дві тисячі головок капусти, які ось-ось підуть у продаж. Як тільки відійде рання капуста, посадить солодкий перець. Зберігають урожай у величезних ангарах. Щоб його побудувати, витрачають близько 100 тис. грн, адже купують якісні матеріали з-за кордону. Молодь із села не виїжджає, адже є робота вдома. Ще й робітників із сусідніх сіл наймають для збору врожаю. Платять по 200 гривень за день, до того ж привозять-відвозять-годують. Зібрані овочі продають перекупникам.

Бджолина трагедія

В одного з пасічників с. Краснопіль на Житомирщині відразу померло 37 бджолиних сімей. Решта бджіл поводиться дивно й не може літати. Працівники санстанції підозрюють, що це від отруєння хімікатами, якими користується агрофірма, котра розташована по сусідству. На агрофірмі стверджують, що ще не встигли внести азотні добрива, які були завезені на поле, а в повітрі нічого не розпилювали. Померлих бджіл поліція забрала на експертизу та чекає на результат. Збитки селянина становлять 40 тис. грн.

Буде кларієвий сом

У Київській області відкрилася нова рибна ферма, де за сучасними технологіями аквакультури вирощуватимуть кларієвого сома. Ферма дозволяє вирощувати до 50 тонн риби на рік. Для такої кількості в природних умовах потрібна водойма в 30 га, а нова ферма має всього 140 кв. м. Висока продуктивність тут досягається за рахунок створення оптимальних умов для швидкого росту риби. В Україні сьогодні вирощуванням кларієвого сома займається близько 50 ферм із виробничими потужностями від 1 до 50 тонн на рік.

Тортури худоби

На Житомирщині 73-річна господиня мала чималу череду – 23 корови. Проте сил доглядати за нею в пенсіонерки вже немає. Чотирьох вона заморила голодом, а 19 – у стані виснаження. За словами селян, худоба на обійсті жінки жалібно ревла кілька тижнів поспіль, а днями на вулиці з’явився нестерпний сморід. Коли люди пішли до сусідки, то побачили мертвих тварин. Надзвичайники витягали їх із хліва технікою. Селяни певні, що худоба подохла від голоду. За хлівом вдалося побачити шістьох корів у жахливому стані. Місцевий ветеринар Олена Олійник підтвердила, що худоба виснажена. За законом, сільрада не може забрати корів у пенсіонерки. Сусіди сподіваються, що свіжа трава надасть охлялій худобі сил.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.