Вінничани й черкащани проти курників

Такі сусіди далеко не всім подобаються

Мешканці чотирьох сіл Тульчинського району Вінницької області – Клебань, Білоусівка, Маньківка, Заозерне – створили організаційний комітет й вишли під стіни Тульчинської районної адміністрації, щоб протидіяти будівництву нових об’єктів ТОВ «Вінницька птахофабрика», що входить до групи компаній «Миронівський хлібопродукт»

На думку селян, нові курники призведуть до екологічної катастрофи. Наразі МХП має в Тульчицькому й Тростянецькому районах 12 зон вирощування (бригад), де 2015 року отримали майже 156 млн голів птиці. Оскільки більша кількість птиці йде на експорт і приносить чималі прибутки, МХП планує розширити виробництво, побудувавши ще 9 бригад. Тим часом мешканці Чигиринщини, що в Черкаській області, щоб висловити свій протест проти курників МХП, приїхали до Києва. Вони пікетувати центральний офіс компанії. Люди переконані, що заплановане в цьому регіоні будівництво, матиме негативний вплив на навколишнє середовище та сумнівні вигоди для місцевих жителів, фактично обмежуючи діяльність малого фермерства та розвиток туризму в колисці українського козацтва. Йдеться про будівництво та подальшу експлуатацію 9 майданчиків-бригад із вирощування понад мільйона курей на обмеженій території.

– У Черкаській області вже є безліч об’єктів із вирощування бройлерів. Наша громада їздила в інші райони області, щоб побачити своїми очима наслідки діяльності таких підприємств: сморід, пониження рівня води в колодязях, буртування посліду на полях і лісосмугах, розбиті дороги, – каже учасник пікету, житель села Рацеве Михайло Погорішній.

Під час проведення акції протесту з активістами зустрілися спеціалісти МХП по зв’язках із громадськістю та екології. Проте зустріч, за словами активістів, не дала бажаних результатів. Із приводу цього конфлікту Національний екологічний центр України разом із мережею неурядових організацій «Бенквоч» зверталися до Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), щоб ті спонукали свого клієнта – «Миронівський хлібопродукт» – до проведення належної оцінки впливу на довкілля, яка б враховувала всі можливі фактори забруднення та соціальні чинники.

Марина ТЕРЕЩЕНКО

20.04.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.