Учительське подружжя

Разом завжди, і вдома, і на роботі

Майже 110 років нараховує вчительський стаж подружжя Василя та Марії Ханасів

Василь Онуфрійович до 2005 року був директором школи в с. Дубівці Тернопільського району. Марія Григорівна навчала найменшеньких у цій же школі до 2013 року. Зараз вони на пенсії, пораються по господарству, а у вихідні їхня оселя наповнюється щасливим гомоном дітей та онуків, які приїжджають із міста. У цій сім’ї свято бережуть національні традиції.

Марія Григорівна на великі свята стелить у світлиці стародавній обрус (скатертину), якому майже сотня літ. Його вишивала мама, коли була ще зовсім юною. Але й донині нитки на домотканому полотні не зблідли, а веселково виграють. На обрус господиня кладе, залежно від свята, сніп пшениці або паску, і завжди Святе Письмо та Кобзар Шевченка. Василь Онуфрійович багато знає про історію рідного села Дубівці, життя односельців. Усі ці знання та безцінні спогади і є краєзнавством. Марія Григорівна Ханас – неперевершена куховарка. Жінка, як і більшість галицьких ґаздинь, дуже любить гостей. Коли її просять не метушитися, а посидіти за столом, вона відповідає: «А я мушу всім вгодити».

Працьовиті руки пані Марії вишили безліч українських сорочок, рушників, скатертин, подушок. Як дружина, мама, бабуся Марія Ханас любить повторювати, що вишивані речі для рідних мають бути не куповані, а виготовлені власними руками, намолені, благословенні. Тоді це буде річ, яка не має ціни, вона приноситиме лише добро, охорону тим, хто її носить. Нині стільки журналів із взірцями узорів, тож є простір проявити фантазію! Подружжя Ханасів любить українську народну пісню. У пані Марії чудове сопрано. Співаєш із нею та поринаєш у море спогадів, чуєш гомін віків…

Галина ЮРСА

11.04.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.