В Раді зареєстровано законопроект щодо успадкування сільгоспземель

poluchenie-zemli.jpg

Законопроект передбачає внесення змін до Цивільного і Земельного кодексів України та до Закону України «Про фермерське господарство», якими пропонується, що право постійного користування земельними ділянками, наданими для ведення селянських (фермерських) господарств, може успадковуватися.

«Відповідні зміни та доповнення одночасно до цивільного та земельного законодавства унеможливлять виникнення колізій між нормами актів законодавства України, що в свою чергу забезпечить формування належної нотаріальної та судової практики», ― йдеться в пояснювальній записці до документу.

Законопроект №6162 зареєстрований 6 березня 2017, автором якого є нардеп Вадим Івченко.

«У зв'язку з відсутністю політичної волі, у земельних відносинах склалась вкрай напружена ситуація щодо земельних ділянок, які були надані фермерам у постійне користування до набрання чинності Земельного кодексу України (2002 р.)», ― повідомив Івченко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, наявність земель на такому праві, згідно з існуючими вимогами законодавства, не дозволяє громадянам, які ведуть фермерське господарство, планувати, ефективно використовувати і передавати ці землі у спадщину.

«Така непослідовна державна політика тільки протягом 2010-2015 років скоротила на 10 тис. чисельність фермерських господарств, а це, в свою чергу, значно зменшило кількість робочих місць на селі», ― зауважив депутат.

«Саме тому мною було запропоновано компромісний варіант вирішення даного питання, а саме ― врегулювати питання спадкування даних земельних ділянок, для того, щоб їх власники могли без зайвих перешкод передавати ці землі у спадщину в нотаріальному порядку», ― додав він.

agravery.com
09.03.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.