У Мінагро розповіли, що Європа купувала у України у 2016-му

Україна може пишатись своїми товарами

Експорт української аграрної продукції в ЄС в 2016 році збільшився на $68,2 млн

В минулому році в країни-члени Євросоюзу була поставлена продукція агропромислового комплексу на загальну суму $4,12 млрд, що складає 26,6% від всього аграрного експорту країни. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Більше всього в країни ЄС було експортовано такої сільськогосподарської продукції як: зернові злаки (кукурудза, пшениця, ячмінь) – $1,279 млрд; олія (соняшникова, ріпакова, соєва) – $1,185 млрд; насіння олійних культур (насіння ріпаку, соєві боби, насіння соняшника) – $0,587 млрд; залишки і відходи харчової промисловості (макуха та інші тверді відходи, одержані під час добування олії, соєвого масла, відходи виробництва крохмалю, цукру, буряковий жмих і т. д.) – $0,439 млрд.

Збільшення експорту відбулося в основному за рахунок значного зростання поставок: олії соняшникової – на $505 млн (в 1,9 рази); насіння соняшнику – на $36,1 млн (в 3,4 рази); макухи та інших твердих відходів, отриманих при видобутку соєвої олії – на $18,8 млн (в 4 рази); цукру – на $16,5 млн (в 3,1 рази).

Частка аграрного експорту в загальних постачаннях товарів та послуг у країни ЄС стала найбільшою серед всіх категорій і склала 30,5%. У 2015 році експорт продукції українського АПК в ЄС становив $4,06 млрд, що склало 31,5% від всього експорту в ці країни.

За матеріалами НВ

06.03.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.