"Розумна" теплиця киянина здатна спрогнозувати врожайність

Розумна теплиця легко впорається з городом без власника

Автоматична система управління розчинним вузлом дозволяє програмувати полив по часу або залежно від показників датчиків вологості грунту

"Розумна теплиця" - це комплексна система управління, яка складається з кліматичного контролера, розчинного вузла, системи поливу і системи оповіщення про надзвичайні ситуації. Весь процес можна контролювати зі смартфона. "Розумна" теплиця працює автономно, без втручання людини. Її автор - киянин Володимир Козеровскій.

За словами розробника, багато власників неавтоматизованих теплиць з року в рік зазнають збитків через поширені помилки: забули підкинути дров у котел - заморозили розсаду, неправильно змішали добрива - отримали передозування і низькі показники росту рослин. Крім того, мало хто працівники теплиць розбираються в тонкощах вирощування тих чи інших рослин. В "розумної" теплиці хмарне програмне забезпечення може управляти всіма процесами. Одне з найцікавіших рішень - підготовка розчинним вузлом рецептів для рослин з правильно збалансованим вмістом рівня кислотності (pH) добрив під різні культури. Достатньо завантажити в програму через інтернет рецепт під свою культуру. Автоматична система управління розчинним вузлом дозволяє програмувати полив по часу або залежно від показників датчиків вологості грунту. Розробка дає можливість не тільки керувати всіма процесами в теплиці, а також проводити віддалений моніторинг, збирати аналітику, а в результаті - спрогнозувати збільшення врожаю, домогтися максимальної ефективності бізнесу. Система управляється з будь-якого мобільного пристрою, а один технолог може обслуговувати одночасно кілька теплиць.

У Київській області вже тестуються перші "розумні" теплиці. У світі подібне вже є, але такі технології використовуються великими агрохолдингами та коштують дорого. Розробка В. Казеровского дозволяє автоматизувати і невелику теплицю. Розробники системи впевнені: продукт буде користуватися попитом у власників дрібних тепличних комплексів, невеликих господарств, оранжерей, зимових садів і теплиць приватного сектора. Системою можна управляти без спеціальних знань. Крім того, система дозволяє заощадити - немає зайвого зрошення і витрат електроенергії. В. Козеровскій, підкреслюючи, що конкуренти не страшні, оскільки дорожнеча їх розробок робить їх недоступними для більшості малих підприємств. Облаштування теплиці системою обійдеться в 20-25 тис. грн. Розробник впевнений, що теплиця окупиться через рік-два в залежності від вирощуваних рослин.

propozitsiya.com

25.02.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.