Пологівські медики швидкої протестували в Запоріжжі

Медики вийшли протестувати з прапорами

Пологівські медики швидкої протестували в Запоріжжі

Вчора, 15 лютого, медики швидкої допомоги регіону протестували під стінами обласної адміністрації! На протест вийшли лікарі Запоріжжя, Бердянська, Василівки, долучилися й пологівці. Вийти на мітинг їх змусила запропонована МОЗ реформа, що передбачає заміну працівників швидкої допомоги на парамедиків. Тобто, замість звичної бригади лікарів швидкої допомоги на виїзди будуть прибувати паратехнік (спеціально навчений водій медичного транспорту) і парамедик. За такою системою працюють в Америці, і вона, впевнені медики Запорізької області, зовсім не підходить для українців. Голова незалежної профспілки працівників швидкої меддопомоги і співорганізатор акції протесту Анатолій Сидоренко в коментарі rayonka.com пояснює:

- У світі є дві моделі, за якими працюють лікарі швидкої - “хапай і вези” та “стій і лікуй”. Наразі Україна працює за другою системою: приїздять лікарі, роблять кардіограму, на місці оглядають хворого та приймають рішення, госпіталізувати чи ні. Нам пропонують першу систему. Задача парамедика на 99,9% - це приїхати, взяти хворого в машину і відвезти його в лікарню, де є інтенсивна терапія для визначення діагнозу. В нас просто майже відсутні такі лікарні екстреної меддопомоги. Стан доріг і санітарного транспорту - жалюгідний. Якщо враховувати те, що в Запорізькій області планують зробити 5 госпітальних округів, виходить, залишиться всього 5 лікарень. Від деяких населених пунктів відстань до лікарні у більш як сотню кілометрів буде. Парамедик просто може не довезти хворого або привезе, а там діагноз цього не потребував.

Впровадження реформи може спричинити скорочення штату лікарів швидкої допомоги і створити додаткове навантаження на міські бюджети, адже необхідно буде розширювати медичні заклади, створювати додаткові палати, приймальні відділення. Під час мітингу до активістів вийшов голова Запорізької обласної адміністрації Костянтин Бриль. Він запевнив, що обласна державна адміністрація повністю поділяє їхнє обурення та працює над тим, аби проект «Вчасна допомога» не було реалізовано.

- Ми розмовляли і будемо розмовляти з Міністерством охорони здоров’я з приводу скасування цієї реформи. Я особисто надіслав очільникам усіх областей лист із проханням не підтримувати цю ідею. Наразі таку систему неможливо реалізувати в нашій країні, адже стан та кількість медичних установ залишає бажати кращого, - зазначив очільник області Костянтин Бриль.

Медики швидкої звернулись і до міського голови Запоріжжя з проханням звернутися до Асоціації мерів міста.

Джерело: rayonka.com

16.02.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.