Поділити два на трьох

Ділити спадок треба за усіма правилами

Батьки залишили нам два земельних паї, а спадкоємців – троє. Як нам правильно поділити спадок?

                                                                                                                       Світлана Штоюнда, Вінницька обл.

Спадкоємці мають звернутися до нотаріуса за місцем проживання. Нотаріус визначає, чи є ці три особи спадкоємцями, і відкриває спадкову справу. Далі він збирає повний пакет документів (формує спадкову справу) відносно спадкодавця, спадкового майна та прав спадкоємців. Кожному зі спадкоємців нотаріус оформлює свідоцтво про право на спадщину. Спадкоємці отримують свідоцтво про право власності на все спадкове майно в рівних частинах. Частки є ідеальними, тобто не виділеними в натурі на місцевості й користування таким спадковим майном є спільним.

Надалі, щоб поділити таке майно, спадкоємцям необхідно укласти договір про порядок володіння та користування спільним майном (двома паями) або договір про поділ майна, що є в спільній частковій власності, або ж здійснити поділ у примусовому порядку через суд. При вирішенні цього питання можливо дійти згоди, щоб один зі співвласників отримав більшу частку і сплатив іншому за це грошове відшкодування. У такому випадку необхідним буде проведення експертної оцінки вартості паїв. Окремо хочу зазначити, що кожна людина повинна усвідомити важливість оформлення своїх прав на нерухоме майно. У селах є численні випадки неоформлення документів на нерухоме майно у зв’язку з необхідністю визначення його вартості, браком часу та проблемами з транспортним сполученням.

Отримавши документ на право власності на земельну ділянку та здійснивши державну реєстрацію права власності, особа набуває всіх прав та обов’язків власника: може передати її в оренду, управління, подарувати, заповісти та продати (крім земель, що підпадають під мораторій). На відміну від неї особа, яка своє право власності не зареєструвала належним чином, таких прав не має і в будь-який момент може позбутися фактичного володіння та користування своїм майном.

Вікторія ВАРЄНІКОВА, асоційований партнер правничої фірми «Софія»

13.01.2017

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.