Життєвий слід – 58 нащадків

На свої роки бабуся не виглядає - мабуть, діти та онуки радують

Дві місяці тому, 5 грудня, Ганна Володимирівна Пустова з с. Турбівки Попільнянського району Житомирської області відзначила 80-річний ювілей. Кожна така поважна дата – привід осмислити прожите. Наша ювілярка разом із чоловіком Родіоном Михайловичем подарували світу 8 дітей – п’ятеро синів і троє доньок, виховали їх працьовитими, порядними людьми. А діти продовжили рід 21 внуками та 29 правнуками. Ось така величезна родина.

Троє дітей проживають далеко за межами села, а п’ятеро залишилися в Турбівці. Усім дітям батьки допомогли з житлом: кому побудувати, а кому придбати. Сьогодні навіть важко уявити, як, народжуючи одне за одним, 12 років поспіль жінка була занурена в пелюшки, соски, повзунки… Бабусь і дідусів, які би допомагали молодій мамі, не було. А в дворі чекали корму та догляду дві корови, свині, гуси, індики, кури. Ганна Володимирівна справлялася. Згадує той час як важкий, але найкращий. – Так радісно мені було, коли всі мої діти були біля мене, – щиро зізнається вона. – Напечу пирогів, наварю вареників, посаджу за стіл та й милуюся. І так тепло на душі! Ганна Володимирівна з Родіоном Михайловичем прожили в парі 56 років. Коли святкували золоте весілля, доньки вбирали маму в білосніжну фату та вінок. На жаль, уже чотири роки минуло, як залишилася наша героїня вдовою. Про чоловіка говорить з особливою гордістю, адже був він шанованим у селі. Ким би не працював у місцевому ПСП «Перемога» – механізатором, завфермою, комірником, обліковцем тракторної бригади – скрізь ставився до роботи з відповідальністю. Ганна Володимирівна 17 років працювала листоношею.

Сьогодні матір-героїня проживає в будинку одна, але щоденно до неї приходять діти. А вона як звикла готувати для великої родини, так цю звичку й залишила.

– Напечу пирогів і кажу, щоб приходили забирати, - посміхається.

– Коли ми колемо кабанів, то матері приносимо кров і кишки, бо ніхто такої смачної кров’янки не зробить, – говорить донька Надія. – Коли садимо чи копаємо картоплю, а ми це робимо сімейною толокою, то мати в нас за кухаря. Доки завершимо роботу, у мами готовий смачний обід.

Вітали ювілярку і рідні, і односельці, і голова Корнинської об’єднаної громади Анатолій Мізерний, і виконуюча обов’язки старости села Турбівка Валентина Тимошенко. Бажали, як ведеться, здоров’я й довгих років життя. Приєднуємося до побажань і ми.

Настя ЧОПІВСЬКА

12.01.2017

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.