Микола Демков вишиває по стінах

image (26).jpg

Пенсіонер із Вінниччини прикрашає своє подвір’я пластиковими кришечками

Мало кому вдається пройти повз двір Миколи Демкова, не зупинившись: стандартний цегляний будинок у селі Літин виглядає як справжній витвір мистецтва завдяки фантазії свого власника.

Оскільки зайвих грошей у пенсіонера не було, а душа прагнула чогось незвичного, він почав оздоблювати все навкруги за допомогою підручних засобів. Це пластикові кришечки та денця від пляшок, залишки плитки й скла, камінці тощо. Дещо збирає сам, інше приносять знайомі, які в курсі захоплення чоловіка.

– Хтось робить ремонт, має купу уламків – чому б не віддати їх мені? – усміхається Микола Іванович. – Це непотріб, а я з нього красу зроблю.
Звісно, у смітті робочий матеріал не шукаю, хоча нещодавно збирав камінчики прямо на дорозі – залишилися там такі гарненькі після латання дірок.

Одна стіна – близько тисячі кришок. Майстер ніколи не кладе їх хаотично, лише за схемою. Якою? Не повірите – для вишивки хрестиком! Ще два роки тому, коли тільки виношував свої ідеї, Микола Демков зрозумів, що стінну мозаїку зручно робити саме за такими схемами. Тільки треба пристосуватися до інших масштабів. Зате дуже зручно підбирати відтінки. Його маки та братки (рос. анютины глазки) виглядають дуже правдоподібно. Так само працює з іншими матеріалами. Симпатичні квітки виходять з обрізаних денець пластикових пляшок. Єдине, що доводиться купувати, так це клей для плитки, що коштує 80 грн за мішок. На стіну будинку пішло чотири таких, на гараж – два.

Окрім краси рукотворної, подвір’я наповнене красою природною – аж потопає в квітах. Улітку царюють лілеї з тюльпанами, узимку – ялинки, які простягли свої лапи до самих дверей. Багацько рослин пересаджені з лісу, що за селом.

Неозброєним оком помітно, що Микола Іванович – справжній майстер на всі руки. От і зараз, під час нашої розмови, просить зателефонувати трішки пізніше – обіцяв зробити піч-барбекю для сусідів. Зізнається, що куди не глянь, скрізь по селищу будинки, де що-небудь майстрував. Хоча за професію він електромонтер, часто займався будівництвом та різними ремонтними роботами. Тепер, на пенсії, віддається хобі, каже, що воно чудово заспокоює.

Час від часу до Миколи Демкова навідуються дві дорослі онучки. Прибіжать, похвалять між іншим діда за новий витвір і біжать собі далі у справах.

– Молодь, – зітхає чоловік. – Їм подавай телефони, комп’ютери, а всілякі там кришечки зовсім не цікаві. Нічого, зате мені є чим зайнятись. Люди часто цікавляться моїми мозаїками, один сусід теж хоче так прикрасити будинок. Якщо потрібна буде допомога, нікому не відмовлю.

Наталія ФЕДОРОВА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.