Зупинки, як картинки створює подружжя Чорноморів

20160819_140522-111111.jpg

У Черкаській області між селами нещодавно з’явилися незвичайні автобусні зупинки, розмальовані в затишні українські хатинки. Авторами цього кольорового дива є Ольга та Ігор Чорномори.

– Отримавши художню освіту в Київському національному педагогічному університеті імені Драгоманова, Оля мала бажання й надалі займатися улюбленою справою – художнім розписом, – розповідає Ігор. – Я, хоч сам і агроном, вирішив підтримати дружину. До того ж Оля вважає, що кожну людину можна будь-чого навчити.

Ігор родом із Лисянки, Оля – уманчанка. Одружившись, три роки тому вони зайнялися художньо-декоративним розписом. Подружжя декорує все, на чому можна малювати – від фасаду будинків, інтер’єру, офісних приміщень до меблів, стін і стель. Також розписують по штукатурці, плитці, металу та дереву. На сьогоднішній день роботи творчого тандему красуються здебільшого в Київській і Черкаській областях. До того, як почали втілювати авторські мрії в парі, художниця Оля розмалювала інтер’єр кількох київських розважальних закладів власноруч.

– Зазвичай художньо-декоративний розпис є актуальним для тих, хто робить ремонт, – розповідає Ігор. – Люди хочуть якось неординарно прикрасити свій інтер’єр, тому й запрошують нас. Для нас кожне замовлення є цікавим експериментом, результат якого всіх приємно вражає.

Зазвичай, Чорномори свої завдання розподіляють на двох. Чоловік виконує технічну роботу, а саме готує основи для нанесення фарби, а дружина, переймаючи естафету, наносить зображення. Найбільше запам’яталося їм розмальовування трьох автобусних зупинок між селами Лисянського району – Жаб’янкою і Тихонівкою.

– Було, м’яко кажучи, незвично, бо художники, здебільшого, працюють у комфортних умовах, наносячи малюнок на чисте та рівне полотно, а вийшло так, що навколо цих зупинок була купа бруду та сміття. Пляшки з-під алкоголю доводилося мало не щодня прибирати. Проте результат нашої клопіткої роботи ще раз доводить той факт, що з усього можна створити красу, – каже Оля.
За терміном виконання це було найдовшим замовленням у їхній практиці. Роботу над оздобленням зупинок розпочали у вересні, одягнені в шорти та майки, а закінчили в жовтні в рукавицях.

Малюють художники зазвичай фарбами іноземного виробництва. Тестували російські, але вони виявилися менш якісними – через певний час тріскаються і обсипаються. Зараз використовують італійську та нідерландьку фарбу. У приміщенні зображення можуть триматися в чудовому вигляді до 10 років. А надворі малюнки покривають корабельним лаком, який може витримати всі «випробування» природи понад 15 років.

Оля та Ігор зізнаються, що наразі мають небагато замовлень, оскільки наші люди ще не звикли до такого типу декорування приміщення. Тому пара вільний від замовлень час використовує для самовдосконалення та саморозвитку – нині безкоштовно розмальовують у Києві занедбані частини будинків, під’їзди, вдихаючи в них нове життя.

Анна ПОЛІЩУК

http://04744.info

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.