100-річна бабуся сама куховарить і сапає

Наталю Сороку в селі люблять

Жителька села Петрівка Щорського району на Чернігівщині Наталя Сорока розміняла друге сторіччя. Та дивина навіть не в цьому, а в тому, що у свої поважні роки жінка не приймає ліків, живе сама, повністю себе обслуговує, тримає курей, порається на городі, ще й онуків-правнуків домашньою консервацією частує.

– Напередодні дня народження, який Наталія Миколаївна святкувала 25 березня, я була в неї в гостях, – розповідає сільський голова Петрівки Марія Деркач. – Так вона миттю спустилася до погреба, принесла миску моченої антонівки. А погріб глибокий, сходи круті! Не кожному молодому під силу. Далі – більше: сидимо, роздивляємося старі фотографії, я без окулярів уже нікуди, а вона – хоч би хни! «Але втягнути нитку до голки вже важкувато», – зітхає. При цьому досі шиє, плете. У хаті чистенько. І знаєте, як ми в селі кличемо Наталю Сороку? Баба-полтавка, бо вона розмовляє чистою українською, без жодних домішок. А ми ж на кордоні з Білоруссю та Росією живемо, тому звикли до суржику.

Добру й лагідну ювілярку в селі люблять: недарма на свято її подвір’я було повне, наче вулик. Завітали 15 онуків, 18 правнуків і 8 праправнуків, а ще – сусіди, інші родичі, представники влади. Стіл накривали всім селом. Не обійшлося й без славнозвісних петрівських крохмальних млинців. У селі здавна працював крохмальний завод, де, до речі, усе життя працювала іменинниця.
На запитання, у чому секрет довголіття, бабуся без вагань відповіла: «Їх два: праця та любов до життя!»

Наталія ФЕДОРОВА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.