Кілька свиней загинули, 2 тисячі буде спалено – чума на Одещинi

Африканська чума свиней Одеська Сумська область

У жителя смт Саврань Одеської області, 25 липня 2016 року зареєстровано загибель свиней, повідомляє Держпродспоживслужба. Проби біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи виявили збудника африканської чуми свиней (АЧС).

Місцева райдержадміністрація затвердила план ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду. Населення смт Саврань утримує близько 2 тисяч голів свиней. Усе поголів’я, найімовірніше, буде знищено.

З початку 2016 року в Одеській області було зареєстровано 3 випадки АЧС – у Роздільнянському та Овідіопольському районах. Тижнем раніше небезпечного збудника виявили в Шостці Сумської області. 56 тварин було знищено. В області дозволено реалізувати лише м’ясо із боєнь та м’ясокомбінатів.

З початку року в країні вже зареєстровано 14 осередків АЧС – у Полтавській, Одеській, Житомирській, Кіровоградській, Хмельницькій, Миколаївській, Сумській, Чернівецькій, Черкаській та Чернігівській областях. П’ять регіонів досі вважають неблагополучними.

Фермерам обіцяють компенсації, однак не повідомляють розмір та строки виплати. Кілька років тому виплачували по 18,18 грн за 1 кг живої ваги примусово забитої худоби.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.