Відкрийте очі, озирніться навкруги – світ прекрасний

 весна.jpg

– Лише з фотокамерою в руках, а це сталося п’ять років тому, я почала помічати те, про існування чого раніше тільки здогадувалася, – каже 40-річна фотохудожниця Тетяна Аверіна. – А коли ти сам зробив відкриття, від якого душа свіває, прискорюється пульс, то дуже хочеться закарбувати це в пам’яті, поділитися з іншими. Шум дощу, спів птахів, перешіптування лугових трав, тепло сонячного променя... Сонце взагалі зачарувало мене. Я навіть присвятила йому серію етюдів. На одному воно «каже», на іншому «радіє», на третьому «шепоче»...

– Життя і його миті неповторні, так само, як неповторний захід сонця, крапля роси зранку, посмішка дитини, вигин веселки, – продовжує Тетяна. – І тому для мене дуже важливо поняття «жива фотографія». Вона спроможна розвіяти туман байдужості, розсіяти смерч гніву, змити тугу, народити почуття, думки. І якщо мені вдається це – я щаслива.

Тетяна вважає, що вона стала фотографом лише тоді, коли перестала знімати когось на тлі чогось. Сподівається, що їй вдалося подолати межу між ремеслом і мистецтвом.

Загалом в архіві фотомайстра понад 700 робіт. І одній із них посміхнулася доля. Навесні 2014 року Тетяна отримала лист від співробітників НАСА з пропозицією «політати». Але здійснити політ у космос запропонували не жінці, а її знімку «Міжпланетна весна». Не замислюючись, вона дала згоду, до останнього не вірячи, що таке можливе. Але 28 травня космічний корабель вилетів борознити простори Всесвіту з фотографією Тетяни на борту. Астронавт Грегорі Рід Вайзман зняв фото запорізької фотомайстрині на тлі Землі й повернув їй у супроводі таких рядків: «Я намагався підібрати такий вид Землі, який би виглядав цікавіше. Це над Африкою перед заходом сонця, тому хмари дають красиву тінь».

Натхнення Тетяна Аверіна черпає не тільки в природі. Любить працювати й у портретному жанрі.

– Для мене важлива внутрішня краса людини, адже її сутність прихована набагато глибше оболонки, – каже жінка. – У мене є всього кілька кадрів, які по-справжньому віддзеркалюють це, і тим вони дуже цінні для мене.

Олег ЛОКТЄВ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.