Узяв у оренду, а прикипів, як до свого

P9304382.JPG

Жителі Райгорода Кам’янського району Черкаської області цілодобово охороняють свої землі від орендатора

У селі Райгород тривають суперечки між частиною селян з орендарем. Люди намагаються забрати в ДСП «Агрокомплекс» свої паї й обробляти самотужки, посилаючись на закінчення договору оренди. Другий рік відстоюють свої права в районному суді.

Історія почалася 16 вересня 2010 року. Тоді райгородці з ДСП «Агрокомплекс» уклали договори оренди 287 паїв на 5 років. Термін сплив у серпні минулого року. Частина селян – 151 пайовик – офіційно звернулася до згаданого підприємства щодо неукладання додаткових угод. Натомість підприємство восени загнало на поля техніку й обробило землі.

– Наші звернення щодо небажання надалі здавати в оренду свої паї ДСП «Агрокомплекс» проігнорувало, – каже райгородчанка Марія Поліщук, яка разом із односельчанками чергує на полі, щоб колишній орендар не загнав на їхнє поле техніку. – Восени, коли підприємство виорало наші паї, ми позивалися до нього в районний суд. Думали, що нарешті поставимо крапку в наших суперечках. Та раптом виявилося, що існують додаткові договори. За ними виходить, що ДСП «Агрокомплекс» все робить законно, а ми ті додаткові угоди ніколи не укладали. Мало того, з’ясувалося, що ці додаткові договори зареєстровано в районному управлінні юстиції. Перед Богом можу засвідчити, що я цього не робила, нічого не підписувала.

– До кінця стоятимемо за нашу землю, – приєднується до розмови Галина Бандурко. – У нас паї по 2,74 гектара, а ми за них отримали минулого року від орендатора таку саму суму, як за 1,9 га в Яблунівці. Мені цього мало. Тому я договір не продовжувала. Ми з односельцями вирішили забрати свої паї, наймати техніку й обробляти самотужки. Однак не можемо забрати!

Селяни другий тиждень чергують по черзі в полі цілодобово, остерігаючись, що їхні землі оброблять без згоди. Кажуть, що потроху втрачають віру в те, що правоохоронні органи їм допоможуть, а в суді справа може розглядатися роками.

Під час розмови до краю поля під’їхав трактор із причепом. Жінки стали в ланцюжок, щоб, передаючи відрами мінеральні добрива, завантажити устаткування. Селяни планують посіяти на своїх ділянках соняшник, адже термін для сівби тієї ж пшениці чи ячменю, минув.
А днями до них автобусом зі Сміли приїжджала бригада людей, яких тут називають зеленими чоловічками.

– Вони погрожували нам, мовляв, пошкодуєтеі за такі дії, – каже Галина Бандурко. – Але ми нікого не боїмося. Обіцяли допомогти нам хлопці з кам’янської самооборони, поліція, якщо до рукоприкладства дійде. Це ж треба, зелені чоловічки почали лякати бабів! До чого котимося!

Віталій ІВАНЧЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.