Додали землі «прозорості». Альтернативний доступ до Державного земельного кадастру запропонували жителям міста Обухів Київської області

DSC_1749.JPG

Щоб дізнатися, хто користується тією чи іншою (навіть чужою) земельною ділянкою, або отримати правоустановчий документ на власну ділянку, тепер жителям Обухова не обов’язково звертатися до спеціальної установи (Держгеокадастру), нотаріуса або самотужки шукати необхідну інформацію в інтернеті. Йому достатньо завітати до міського центру надання адміністративних послуг, у якому 23 березня до низки звичайних послуг додалася ще одна, так би мовити, земельна.

Спершу відвідувач оплачує послугу в електронному терміналі, що стоїть біля входу, а потім звертається до одного з п’ятьох адміністраторів.
Першим відвідувачем, хто прийшов по витяг із Державного земельного кадастру, став обухівчанин на ім’я Олексій. Процедура ідентифікації замовника та формування документа зайняла менше 10 хвилин. Нарешті Олексію роздрукували папери з описом і кадастровим номером його ділянки та поставили мокру печатку.

– Про відкриття центру дізнався з інтернету, – сказав задоволений чоловік, власник кількох земельних ділянок. – Так швидко ще ніколи не було. Раніше треба було записатися в чергу на прийом, здати папери, потім два тижні чекати. Далі знову записуватися на прийом, щоб забрати готові документи.

Адміністратор каже, що на оформлення витягу витрачатиметься не більше 30 хвилин. Від замовника потрібен паспорт та його ксерокопія, податковий номер, державний акт на земельну ділянку та квитанція про оплату послуг. Видача витягу з Державного земельного кадастру коштує 64 гривні.

Поки що доступ до кадастру матимуть лише жителі Обухова. Сподіваємося, що ця новація швидко вийде на рівень району, адже саме Обухівський район неодноразово опинявся в центрі сумнівних земельних оборудок, бо тут уздовж Дніпра, посеред соснових лісів Кончі-Заспи, Козина та Плютів, розташувалися елітні маєтки. Сотка землі продається по 30-60 тисяч доларів. Величезні ділянки навколишніх лісів опинялися в приватній власності. Багато зловживань і в інших, прилеглих до столиці районах Київщини.

Держгеокадастр готовий уже цього року підключити до своєї бази даних будь-який орган місцевого самоврядування. Було б тільки бажання з їхнього боку. Підключення безкоштовне.

Сергій ГРОМОВИЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.