Кооперативна МТС обвалить ціни на оранку землі

DSC_1831 легкий.JPG

Перший національний аграрний кооператив відкрив комплекс машинно-тракторних станцій. Члени кооперативу купили в кредит 90 тракторів «Беларус» Мінського тракторного заводу в Білорусі. Вартість техніки - близько 80 млн грн. Кредит отримали в «Укргазбанку» під заставу самої техніки. Із тракторами придбали й навісне приладдя — плуги, культиватори, сівалки, розпилювачі, сівалки тощо.

Оброблятимуть не лише поля та городи членів кооперативу, а й зароблятимуть у інших господарів. Послуги МТС можуть замовити жителі Хмельницької області та прилеглих районів Чернівецької, Житомирської, Рівненської областей, які не входять у кооператив.

Розцінки на обслуговування обіцяють бути на 10% нижчими, ніж деінде по області. Так за оранку невеликого городу, до 1 га, братимуть 15 грн за сотку. У ціну вже входить вартість пального. За оранку поля не менше 1 га — усього 9,9 грн за сотку. Якщо ж поле велике, понад 5 га — ще дешевше. Замовники, які мають власне пальне, можуть самотужки заправити кооперативні трактори. Члени Першого національного аграрного кооперативу отримують ще й додаткові знижки, 5-30%. Загалом пропоновані розцінки — принаймні на 10% нижчі ніж у інших власників сільгосптехніки.

«Досі на ринку була цінова нестабільність. Часто вартість послуг накручували. Тепер ціна буде стабільною», – говорить один з керівників Першого національного аграрного кооперативу.
На базі МТС створено логістичний центр. Селяни дзвонитимуть на цілодобову телефонну лінію, щоб замовити обробку земельних ділянок. На тракторах встановили GPS-датчики, щоб центральна база, розташована у Хмельницькому, відстежуватиме роботу і використання техніки. Трактори базуватимуться на чотирьох станціях Хмельницької області - у Деражні, Шепетівці, Красилові та Дунаївцях.

Закупівлю техніки ініціювала корпорація «Сварог Вест Груп». Головна мета – зробити обслуговування дрібних і середніх сільських господарств, які входять у Перший національний аграрний кооператив, на щабель якіснішим, пояснили в корпорації.

Цьогоріч кооператори мають намір закупити й комбайни. Тож селяни зможуть замовити їх на обмолот зернових.

Сергій Громовий

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.