Кавуновий король

DSC04548_0.JPG

Власника ФГ «Фаворит» Голопристанського району Херсонської області Івана Яланського називають королем кавунів. Адже він примудрився десять разів поспіль завоювати титул переможця на Все­українському фестивалі «Український кавун – солодке диво». Доклав пан Іван руку й до гігантського – понад 43 кілограми! – і при цьому екологічно чистого кавуна, яких раніше в Україні не бувало. 

За словами фермера, виросло це диво з насіння сорту Кароліна Гросс, що надіслав із далекого Техасу друг. Якось той похвалився, що в США на баштанних плантаціях йому вдається вирощувати велетнів вагою до 120 кілограм. Вирішив випробувати свої сили й пан Іван. В умовах Півдня України кавуни, звісно, вийшли скромніші, але теж знатні! 

– Безумовно, якщо треба створити ефект на конкурсі, то кавуни сорту Кароліна Гросс – це те, що потрібно, – розповідає фермер Іван Яланський. – Однак за всіма іншими параметрами українські сорти кращі – солодші та надійніші. Приміром, вони краще переносять транспортування, їхня собівартість нижча. 

Не обійшлося в господарстві й без експериментування. Невеличкі кавунчики сорту Місячний, що гріють боки під пекельним південним сонцем, мають яскраво-жовтий м’якуш. Є плоди з білосніжною шкіркою і яскравим червоним м’якушем, є з майже чорною шкіркою та червоним м’якушем. 

А ще в ФГ «Фаворит» вирощування баштанних перетворили на безвідходне виробництво. Із кавунових кірок навчилися готувати варення біш-маш і дуже смачний кавуновий мед – бегмез. Кавуновий сік згодиться для виробництва найчистішого спирту. А ще можна робити й справжню кавунову горілку (приблизно 35-37 градусів). Екологічна чистота такого продукту на порядок вище з тієї причини, що при її виготовленні не потрібно додатково використовувати ніякої хімії. 

Справжнім же ноу-хау господарства стало виробництво з кавунових кісточок олії. Якщо відправляти цей товар на експорт, то партнери з Європи готові платити за олію з кавунових кісточок по 480 євро за літр. Для фармацевтичних компаній України, безумовно, цей товар іде набагато дешевше. Зокрема, постійним клієнтом ФГ став відомий в Україні Миколаївський завод косметики «Червоні вітрила». 

Ірина Кирпа, Херсонська обл.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.