Грай, гармонь, гуляй, народе

-мейний дует Сплавських - З-на-да Ульян-вна та Степан Романович.jpg

У селищі Піщанка, що на Вінниччині, Степана Сплавського знає кожен, бо дуже ж гарно він грає на гармошці, баяні, акордеоні, гітарі, балалайці. 

Разом із дружиною Зінаїдою Улянівною він уже багато років є незмінним учасником народного хору «Діброва» Піщанського районного будинку культури, яким керує заслужений працівник культури України Федір Ущаповський. 

Об’їздили з колективом мало не всю Вінницьку область, побували й на сцені Палацу «Україна» в Києві, виступали в багатьох містах і селах Молдови. А кілька років тому надійшов Степану Романовичу лист із самого Києва. Читав, перечитував і не вірив власним очам. Міністерство культури України запрошувало його з дружиною взяти участь у першому Всеукраїнському фестивалі «Грай, гармонь», що відбувався в Коростені Житомирської області. Організатори фестивалю – Коростенська міська рада і Асоціація гармоністів України. За умовами заходу, колектив або окремий учасник мав виконати три номери за власним бажанням, один із них – на воєнну тематику.

– Коли ми виступали, – розповідає Степан Романович, – люди слухали нас стоячи. Ми виконали три мої авторські пісні: «Біля калини плакала мати» (на воєнну тематику), «Спогади про кохання» й гумористична «Говорила баба діду». А в заключному концерті – «Деруни, мої, деруни», яку я написав там же – у Коростені, у готелі за одну ніч, тому що в цьому місті наприкінці вересня щорічно проводиться День деруна. 

У результаті подружжя стало лауреатом. Їх відзначено грамотою та цінним призом. 

Обом виповнилося по 80 років. Шістдесят із них Степан і Зінаїда виступають у дуеті. Коли в рідному селищі весілля чи проводи в армію, то їх обов’язково запрошують. 

Здібності дідуся і бабусі передалися онукові Володі. Він чудово співає. Хоче вступати до Тульчинського училища культури та мистецтв. 

Виявляється, що Степан Романович різнобічно обдарована людина. Майже 35 років працював лісником, висадив сотні гектарів лісу, який тепер шумить навколо Піщанки. Може відремонтувати будь-який автомобіль, полагодити холодильник, телевізор, пральну машину. Залюблений у сад. На кожній яблуні й груші його саду – по прищепі. А ще ростуть там черешні, вишні, смородина червона і чорна, малина, абрикоси, персики. Вирощує садівник саджанці на продаж. Є в господарстві пенсіонерів свині, кролі, кури. 

Багато чого бачили на своєму віку ветеран війни й праці Степан Романович і ветеран праці Зінаїда Улянівна Сплавські. Може, тому й вміють цінувати радощі існування. Увечері вдвох сідають під виноградом. Господар бере до рук баян… 

Життя – як пісня. А пісня і є життя. Хіба може набриднути? 

                                                                                                         Володимир Брендуляк

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.