Лозинка до лозинки – і виплів добробут

loza
 и Татьяна Шкуренко с дочерью Натальей на Слобожанской ярмарке.jpg

Глава сім'ї Дмитро Олександрович протягом довгих років працював учителем праці в селі Яковлівка, що в Лозівському районі Харківщини. Як відомо, на вчительську зарплату в Україні особливо не пошикуєш. Особливо, коли в сім'ї є діти. І Дмитро Шкуренко вирішив зайнятися сільським господарством.

Але коли в країні почалося розпаювання колгоспних земель, то виявилося, що вчителям земельні паї не покладені. Виручив закон про горезвісні 2 га землі, які виділялися для ведення особистого сільського господарства. Оформивши документи на 4 га землі, Дмитро з дружиною Тетяною створили невелику свиноферму, де також працюють його батько Олександр Дмитрович і брат Михайло.

Однак свинарство не стало перешкодою улюбленому заняттю – лозоплетінню. Цим видом народної творчості Дмитро Шкуренко захопився ще в 1991 році, будучи студентом Харківського педагогічного інституту. Захопився настільки, що лозоплетіння та можливості його відродження стали темою дипломної роботи. І ось вже більше 20 років весь свій вільний час Дмитро Олександрович віддає улюбленому хобі, до того ж, передає свої досвід і знання юним жителям села Яковлівка.

Можна сміливо сказати, що мистецтво лозоплетіння в родині Шкуренко доведено до досконалості. Тому такі популярні плетені меблі, виготовлені ​​ними. Причому ніякої особливої ​​реклами своїм виробам Шкуренки не роблять. Їхні покупці самі просувають цю відмінну продукцію, показуючи її знайомим і близьким. До того ж, подружжя Шкуренків намагається брати участь у різних виставках, конкурсах і фестивалях народної творчості. І скрізь їхні вироби викликають похвалу.

Сьогодні плетені меблі, виготовлені талановитими майстрами з Яковлівки, беруть на продаж супермаркети й меблеві магазини Харкова. Асортимент виробів найрізноманітніший – столи, стільці, крісла-гойдалки, дитячі ліжечка і коляски, етажерки, підставки для квітів, контейнери для білизни тощо. Нещодавно надійшло замовлення від одного з харківських супермаркетів на виготовлення плетених контейнерів для хліба, овочів і фруктів. Так улюблене хобі стало джерелом доходу сім'ї.

Лариса ЧАЙКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.