Перегодовані не цвітуть

Уже кілька років на зиму вкриваю троянди й інші квіти гноєм – мені так порадили. Але результат поганий: цвітіння майже немає. Що я роблю не так?

Ніна Селезньова, Херсонська обл.

Укривати квіти перегноєм не треба. Це добриво, причому досить концентроване. Якщо ви вкриваєте ним рослини, значить, берете його в чималій кількості. Ймовірно, квіти просто «горять». Через це стають кволими, мають слабкий імунітет, листя швидко жовкне. Варто також враховувати, що свіжий гній узагалі не можна використовувати, навіть для удобрення, тільки старий, хоча б торішній, добре перепрілий.

Інша причина, чому квіти не цвітуть: ви перегодували їх азотом, якого дуже багато в гної. Рослини нарощують велику листову масу, а бутонів не зав’язують.

Перегній краще давати навесні, а восени – калійно-фосфорні добрива, які допомагають рослині підготуватися до зими. Крім того, під час відлиги удобрені гноєм рослини швидше пробуджуються, починають рости, а потім вимерзають.

Гній у квітнику можна розкидати й восени, але в міжряддях, не під самі квіти. Тоді за зиму він саме дійде до потрібної кондиції й навесні рослини його використають для розвитку.

Укривати троянди треба землею (торф не годиться, бо закислює ґрунт): засипати приблизно на половину висоти, а зверху вкрити соломою чи ялиновим гіллям.

Микола ІВАНЧУК, власник садового розплідника

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.