Кольорове непорозуміння

Виноградарі ми молоді й нині посилено вивчаємо будь-яку літературу про цю культуру, а також про приготування домашнього вина. Часто трапляються не зовсім зрозумілі терміни. Ось, наприклад, що означають «кольорові» способи приготування вина – червоний і білий? Чи це залежить від кольору винограду? І якого кольору виходить вино?

Максимови, м. Черкаси

Колір вашого вина буде таким самим, як і колір винограду, з якого ви готуєте напій. А «кольорові» способи приготування – не що інше, як способи зброджування сусла. Червоний спосіб передбачає зброджування соку разом із жомом (мезгою), тобто в ємність закладаються ретельно розчавлені ягоди зі шкіркою та кісточками, які додадуть вину терпкості.

Білий спосіб приготування столового вина полягає в тому, що для бродіння використовується лише чистий виноградний сік. Відтиснутий сік треба перед цим ще й освітлювати, витримуючи в прохолодному місці протягом двох діб, потім знімати з осаду. Якщо цього не зробити, вино вийде грубим, непрозорим. Тобто, процес приготування ускладнюється, і тому в домашньому виноробстві такий спосіб застосовується рідше. Набагато простіше й легше скористатися більш надійним і перевіреним способом – червоним.

До речі, серед «кольорових» способів приготування домашнього виноградного вина є ще й зелений. І колір ягід тут теж не має значення, бо вони взагалі не беруть у процесі жодної участі: вино готується з пасинків рослини, зайвих пагонів, які виноградар виламує з виноградного куща в процесі вегетації.

Лариса ОВЧАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.