Лакмус допоможе

fichema.cz_.jpg

Посіяла столові буряки на новій ділянці, і вони чомусь такі слабенькі виросли, наче їм чогось не вистачає. Там, де сіяла завжди, коренеплоди нормальні, а ці дрібні. Минулого року тут у мене росли огірки, помідори, все було гаразд. Що не так із моїми буряками?

Марина Загородня, Сумська обл.

А чи давно ви перевіряли свій ґрунт на кислотність? Адже саме на тій діляночці, де росли огірки з помідорами, кислотність може бути підвищеною. І огірки, й помідори можуть перетерпіти підвищену кислотність, а от буряки з цим миритися не стануть. Вони будуть пригніченими, з дрібним червонувато-фіолетовим листячком, часто хворітимуть. Для буряків найкраща реакція ґрунтового розчину рН 6,5-7,5.

Щоб визначити кислотність ґрунту, вам треба звернутися до спеціальної лабораторії або покластися на власні сили й просто придбати в спеціалізованому (насіннєвому) магазині індикаторний папір – лакмус. Для більш точного аналізу існує ще й універсальний папір зі спеціальною шкалою кислотності, яка покаже вам і цифри, ті самі, можливо, незрозумілі рН. Як користуватися індикаторним папером? На ділянці в різних точках треба взяти трохи ґрунту, перемішати його й додати трішки чистої, провареної води (краще купити в аптеці дистильовану). До вологого ґрунту треба притиснути шматочок лакмусового паперу, щоб теж став вологим. Якщо реакція ґрунту кисла, папірець набуде червоного кольору.

У разі, якщо у вас індикаторний папір універсальний, то, звірившись із прикладеною до нього шкалою, за інтенсивністю кольору ви матимете і значення рН. За значення 5,8 ваш ґрунт уже треба вапнувати. У разі нормальної кислотності причину пригнічення буряків варто шукати в нестачі поживних речовин, зокрема фосфору та калію. Якщо вчасно не годувати буряки, то втратити можна не лише в кількості врожаю, а і в смакових якостях коренеплодів.

Лариса ОВЧАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.