Що таке бонітування ґрунтів і для чого воно потрібне

7ecfd1af-c3d4-4423-8212-9564f8c262ef.JPG

25/06/2014

Що таке бонітування ґрунтів і для чого воно потрібне, якщо мова йде про оцінку землі?
Інна Затолока

Згідно зі ст. 199 Земельного Кодексу України, бонітування ґрунтів (а буває ще й бонітування лісу, бонітування сільгосптварин) – це оцінка якості за основними природними властивостями.
На основі бонітування ґрунтів (визначення кількості гумусу, мулу, глини, азоту, фосфору й калію, кислотності тощо) здійснюється економічна оцінка, важлива для діяльності господарства. Приміром, визначається, чи придатна земля для вирощування тієї чи іншої сільгоспкультури (ст. 5 ЗУ «Про оцінку земель», ст. 37 ЗУ «Про землеустрій»).
Технічна документація щодо бонітування затверджується на сесії органу місцевого самоврядування чи рішенням органу виконавчої влади.
Відповідно до ст. 16 ЗУ «Про оцінку земель», бонітування проводиться на землях сільгосппризначення не рідше ніж раз на 7 років. Щодо лісогосподарських територій періодичність не встановлено. Процедурою займаються юридичні особи, що мають ліцензії на виконання робіт із землеустрою.
Після розрахунку балів за 100-бальною шкалою (чим кращі властивості ґрунту та його продуктивність, тим більше балів ґрунт отримує) виводиться коефіцієнт позитивної якості земель: він показує, наскільки та чи інша ділянка краща або гірша порівняно з якістю території в цілому.
Масове бонітування в Україні вперше було проведено в 1993 році. В результаті з’явився перелік агрогруп ґрунтів (222 одиниці), якими тепер користуються під час оцінки ділянок.

Наталія Федорова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.