Людина та її справа: сільський мірник

zemle.jpeg

11/06/2014

Ще з далекого дитинства пам’ятаю, що люди в селі надзвичайно поважали землевпорядника. Не раз було чути: «Ото викличу мірника, то будеш знати, як мені межу підрізати…»
У гірському селі Дихтинець Путильського району Чернівецької області посаду людини, що вирішує питання довкола власності на землю, ось уже сьомий рік поспіль обіймає Тетяна Іванівна Скрипчук. Про неї так там кажуть: «Відколи вона в нас працює, відтоді в Дихтинці та його присілках поменшало земельних спорів. Бо все наша Тетяна за законом вирішує. Ще й по-людськи».

Обов’язки у Тетяни Іванівни не з легких, судячи з того, що села, які входять до Дихтинецької сільради, розміщені в горах на великих відстанях одне від одного. Та ще й варто враховувати бездоріжжя.
– Як доводиться – самі здогадуєтеся. Часом треба залагодити невідкладне питання по землі чи то в Греблині, чи Замогилі, що за кільканадцять кілометрів від Дихтинця, – каже жінка. – Знаю, що там на мене чекають люди і вірять, що я їм допоможу. І роботи такої вистачає на кожен божий день. Особливо навесні. Трапляється, приміром, у когось з межами було начебто все гаразд, а настав рік новий – і вже довкола них то тут, то там розгораються суперечки. Пояснюю, як треба вчинити, аби в кожному конкретному випадку не переступити закон.

– Ось приходить до мене бабуся аж з-під самого бескиду, – веде далі Тетяна Іванівна, – і нарікає на сусіда, що той, начебто, зумисне зсунув паркан на її наділ. Вірю, не вірю, але для порядку, не відкладаючи скарги в довгий ящик, вирушаю під гору. Часом доводиться бувати на місці по кілька разів, бо це ж люди, земля.
Гори є гори, і через їхню складну специфіку землевпоряднику доводиться втручатися буквально в кожну дрібницю. Ось, наприклад, власник авто для зручності перетяв дорогу через наділ свого сусіда. Як порушник не переконує Тетяну Іванівну, що все обійдеться, що зійдуться вони з сусідом на слові, вона все одно для порядку й науки іншим змушує недбальця учинити за законом. Так само і з дорогами у випадках самозахоплення землі. До судів у Тетяни Іванівни з порушниками майже не доходить. Бо вміє довести, переконати. Адже любить свою справу, любить гори, любить людей, що живуть серед них.

Іван АГАТІЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.