Щоб ярмаркувати, треба готуватися

pravda.lutsk_.ua_.jpg

28/05/2014

Якщо я хочу приймати участь у сільгоспярмарках, то до кого звертатися і які треба оформлювати документи?
Андрій Симонов, Хмельницька обл.

Ярмарок проводиться в місці, затвердженому рішенням виконавчого комітету міської (районної) ради. Як правило, це центральний ринок або площі міста, селища. Про проведення ярмарку повідомляється заздалегідь у ЗМІ, щоб майбутні учасники змогли підготуватися належним чином.

Юридичні особи, фізичні особи-підприємці і фізичні особи (одноосібники) подають заяву про бажання участі у ярмарку й отримують письмове підтвердження із зазначенням адреси та номеру торговельних місць, а також вносять плату.
Важливо, щоб той, хто бере участь у ярмарку, мав при собі медичну книжку та санітарний одяг, обладнав належним чином робоче місце (криті або відкриті столи, прилавки), забезпечив його інвентарем (вагами з державним повірочним тавром, лотками, холодильним обладнанням для продукції, що швидко псується, тарою). Крім того, можуть знадобитися копії документів, що засвідчують якість та безпечність харчових продуктів (дані про ґатунок, категорію, дату виготовлення і термін реалізації, які зазначаються у годинах), а також копія санітарного паспорта на транспортний засіб (автомагазин, автокрамницю, автопричеп чи автотранспорт, що перевозить продовольчу сировину та продовольчі товари).

Якщо селянин або фермер продає власну продукцію, він повинен мати висновки та погодження на її реалізацію територіальної СЕС. Для укладання договору з організатором ярмарку учасник подає низку документів.

Для регулярного (щотижневого) ярмарку:
1) заяву встановленого зразка.
В Управління економіки міської (районної) ради
ПІБ (особи та її посада), що організує ярмарок
ПІБ учасника ярмарку,
його адреса, контактний телефон

Заява

Прошу виділити місце для щотижневої (або сезонної) торгівлі продукцією (вказати якою саме, її асортимент, а також термін розміщення і режим роботи).
Далі вказується для юридичної особи – повне найменування, місце її знаходження, ЄДРПОУ; для фізичної особи-підприємця – ПІБ, ідентифікаційний код, місце проживання; для одноосібника – ПІБ, паспортні данні, ідентифікаційний код, місце проживання.
Дата. Підпис

2) копію виписки із Єдиного державного реєстру – для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; для фізичних осіб, не зареєстрованих як суб’єкт господарювання – копію паспорта, довідку ф. 3 ДФ про право на отримання доходу без сплати податку;

3) копію торгового патенту (для суб’єктів господарювання, які є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності); одноосібнику не потрібно;

4) угоду з комунальним підприємством міста на санітарне прибирання місця, проведення ярмаркового заходу.

Для тимчасової сезонної або святкової торгівлі:
1) заяву вище наведеного зразка;
2) копію виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
3) угоду з комунальним підприємством на санітарне прибирання місця проведення сезонної (святкової) торгівлі.
Окрім того, для сезонної торгівлі баштанними культурами та сільгосппродуктами подаються висновки лабораторії районної санітарно-епідеміологічної станції про вміст нітратів.
Зазвичай, після подання документів Управління економіки міської (районної) ради протягом 5 робочих днів здійснює перевірку документів, що надійшли, готує письмове розпорядження на розміщення об’єктів виїзної торгівлі на території міста за підписом заступника міського голови (голови районної ради).

Вікторія Гусакова, юрист

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.