Чи є небезпека втратити пай?

381242754.jpg

28/05/2014

У 2011 році я оформила спадщину на земельний пай, що розташований у Братському районі Миколаївській області, і віддала його в оренду місцевому підприємцю. Якось вирішила перевірити його наявність у комп’ютері і була дуже здивована, коли у паю виявився ще один власник. Коли запитала телефоном у секретаря орендаря, що це означає, мені відповіли, що, мабуть, комп’ютер дав збій, а якщо сумніваєтесь, то приїжджайте, хай переміряють. Якщо їхати, то загалом на послуги землевпорядника і дорогу, я, пенсіонерка, маю витратити близько 3000 гривень. Прошу пояснити, як мені бути? Чи загрожує мені небезпека втратити землю?
Пелагея Павленко, Хмельницька обл.

За роз’ясненням ситуації редакція газети звернулася до Державного агентства земельних ресурсів України. Там не виключають, що у подібних даних можливі технічні помилки. Щоб виправити їх, треба заповнити «Повідомлення про виявлення технічної помилки...», надати його особисто або надіслати рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення на адресу територіального органу Держземагентства за місцем знаходження ділянки. Право виправлення технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної чи іншої) у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, при викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру громадянам надає п. 139 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабміну №1051 від 17.10.2012. Форма «Повідомлення про виявлення технічної помилки...» міститься у додатку 29 до цієї постанови.

За даними Державного земельного кадастру, до відомостей про земельні ділянки громадянки П.М. Павленко виправлення внесені. Про результати вона може дізнатися у державного кадастрового реєстратора, де відповідно до ст. 38 ЗУ «Про Державний земельний кадастр» може отримати витяг з Державного земельного кадастру. Або з викопіювання кадастрової карти, звернувшись особисто за адресою: вул. Леніна, 131, смт Братське. Або в Інтернеті на офіційному веб-сайті Держземагентства України.

Олена Сухорукова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.