Гордість за своє

28/05/2014

Скільки разів у житті ми зустрічалися з людьми, які соромляться місця, де народилися та виросли. Мабуть, не навчили їх свого часу батьки пишатися малою батьківщиною. Тому неймовірно тішить, коли люди щиро люблять і свою вулицю, де робили перші кроки по землі; і як у дитинстві милуються мальовничою річкою серед села, пірнути в яку колись було особистою сміливістю; і деревами біля школи, що шуміли тоненькими гілочками, а тепер можуть сховати навіть від рясного дощу.
Схоже, саме таких людей виховало село Сушки Коростенського району Житомирської області. Кілька його жителів об’єднали зусилля та видали для односельців настінний фотокалендар. Прямо зараз, посередині року: з червня 2014 року до червня 2015-го. Починають його слова: «Як вікно у глибоке Полісся – цей синіючий скромний пейзаж».
Кожен місяць проілюстровано чотирма фотографіями сільських краєвидів. Автор світлин – фотограф Наталія Радіна. Вона живе в Києві, але часто навідується до Сушок, шукаючи мальовничі місця для нових знімків.
Фотокалендар видано за підтримки місцевого сільгосппідприємства «Добре Поле». Його директор Володимир Тарасенко запевняє – це лише перший фотопроект, який підтримали місцеві аграрії. У 2015 році планується видати фотоальбом зі світлинами жителів села. А вони насправді заслуговують на те. Разом виходять на вже традиційну щорічну толоку, спільно святкують День села, пліч-о-пліч вирішують проблемні питання громади. І пишаються тим, що вони сушківці.

Петро Миколаєнко