Українці змінюють професію: тракторист на прізвисько «артист»

5-1.JPG

14/05/2014

Віктору Чабановичу таке прізвисько колеги дали не лише через його артистичні здібності. Цьому послугував диплом із записом «актор драмтеатру і викладач акторської майстерності». Своїм талантом Віктор кілька років захоплював публіку зі сцени музично-драматичного театру в Дрогобичі. Нині ж він успішно опановує потужний трактор у ТзОВ «Транс Інвест Агро» на Львівщині.

«Був артистом, став трактористом», – з усмішкою мовить Віктор Чабанович, вимикаючи двигуна велетенського трактора. Нині у нього гаряча пора, тож часу для розмови мало. «Весняний день рік годує», – скаже добре поставленим голосом, наче зі сцени.

Віктор зростав у співучій родині. Його бабуся по татовій лінії співала у церковному хорі, батьків брат працював директором сільського клубу. Захоплювалася музикою і бабуся по маминій лінії, яка тривалий час обіймала посаду директора школи, згодом – завідуючої бібліотекою. Тож сумнівів щодо вибору професії у хлопця не було. Після закінчення школи вступив до Львівського державного коледжу культури і мистецтв. Отримавши диплом актора драмтеатру і викладача акторської майстерності, два роки працював у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича у місті Дрогобич. Однак, зізнається, з дитинства виношував ще одну мрію – стати за штурвал трактора.

– Моя мама працювала у колгоспі, і я часто бігав до неї на роботу, – ділиться спогадами Віктор Чабанович. – Змалку захоплювався роботою трактористів і комбайнерів. Мріяв покерувати цією великою технікою. Пригадую, одного разу, повертаючись із гастролей у Дніпропетровську, на весняному полі побачив трактор «Джон Дір». Кажу нашому режисеру, що дуже хочу працювати на такій техніці. Він, звичайно, здивувався. Я ж спокійно відповів, що людина у своєму житті має все спробувати. От і пробую. Вже п’ятий рік.

Нову спеціальність Віктор освоїв швидко. Він на відмінно склав іспити в аграрному коледжі. Тепер з успіхом реалізовує теоретичні знання на практиці. Зміну професії його рідні сприйняли позитивно. А от колеги з театру засмутилися, коли дізналися про такий вибір талановитого чоловіка. Нещодавно директор закладу запропонував Вікторові повернутися на сцену, однак той відмовився. Щоправда, чоловік зізнається, що хоч робота на тракторі йому подобається, акторського заняття він не зрікається. Нині Віктор керує драматичним гуртком, який діє при сільському клубі.

– Любов до театрального мистецтва не пропала, – каже тракторист. – Це – моє захоплення, а тут – робота, яка теж приносить задоволення. Тому і змінив сцену – драматичну на польову. Життя, як мовиться, – театр, люди –актори. І кожен сам вибирає собі роль.

Марія ІЛИК.
Фото автора.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.