Запитуйте-відповідаємо

Заголовок
grivna.jpg
Чи є можливість повернути зароблене?
Чоловік два роки тому працював у фермера механізатором. Той обіцяв заплатити, коли збере врожай. Але потім відмовився розраховуватися, заборгував йому майже 70 тис. грн. Чи є можливість повернути зароблене? Ваш чоловік може так само вимагати повернення заробітної платні, як і два роки тому, одразу після звільнення. Терміни позовної давності на спори про відшкодування боргів із зарплати не...
  cow.jpg
Консультація ветеринарного лікаря
Через місяць після отелення корова почала линяти, стала майже лиса, чи не захворіла часом? Шерсть може випадати при корості, вошивості та авітамінозі, які загострюються в другій половині зими та навесні. Шкіра береться струпом, утворюються сліди після розчухування – особливо на шиї, корені хвоста. Якщо корова в такому стані, викликайте ветеринара. Інтенсивна линька це також ознака підвищеного...
517-1-405x240.jpg
Спадкування рухомого чи нерухомого майна
Моєму чоловікові після смерті залишилися від батька дім у селі та автомобіль. Розкажіть, будь ласка, яким чином успадкувати рухоме чи нерухоме майно? Що для цього потрібно? Ядвіга Кримська, Харківська область Спадкування рухомого чи нерухомого майна здійснюється за заповітом чи за законом. У будь-якому випадку, спадкоємцям, які бажають отримати спадщину, необхідно звернутися протягом 6 місяців...
поросята
Консультація ветеринарного лікаря
Є можливість підгодовувати свиней коров’ячим молоко. Краще свіже чи кисле? Свиней годують не зі стерильного посуду. Тому велика ймовірність того, що в годівницях є хвороботворні бактерії. Їм легше розмножуватися у свіжому молоці. Це загрожує розладом травлення у свиней. Кисле молоко насичене молочнокислими бактеріями, які створюють певний захист від небажаної мікрофлори. Окрім того, молочнокисле...
spadshchina
Оформлення батьківського паю
Отримала в спадщину пай від батьків. Але минуло вже два роки із часу їхньої смерті. Чи можемо оформити його на себе? Галина, Миколаївська обл. Спадкування земельної ділянки – паю, здійснюється в такому самому порядку, як і спадкування іншого нерухомого майна, що залишилося після смерті померлої особи. За загальним правилом, спадкоємцям, які бажають отримати спадщину, необхідно звернутися...
Зміна прізвища
Ось-ось зміню прізвище...
За кілька тижнів я виходжу заміж, і в мене зміниться прізвище. Чи потрібно змінювати прізвище у свідоцтві про соціальне страхування? Якщо так, то куди звертатися? Надія, Чернігівська обл. Процедура оформлення страхового свідоцтва визначена «Порядком видачі свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 22 серпня...
Батько - один за всіх...
Пільги для тих, хто має дітей
Я – батько-одинак. Скажіть, чи маю я право на додаткову відпустку та чи можу розраховувати на матеріальну допомогу? Ігор Верховий, Полтавська обл. Опікуни (піклувальники), прийомні батьки, усиновлювачі, а також батько, який виховує дитину без матері, – це особливі категорії працівників, яких сучасне законодавство забезпечує додатковими пільгами та гарантіями. І тому хотілося би зупинитися на...
Звільнити хворого працівника роботодавець так просто не зможе
Звільнений через хворобу
Уточніть, будь ласка, після якого періоду можна звільнити робітника через його перебування на лікарняному. Як правильно обчислюється цей термін? Роман Желіба, Рівненська обл. Відповідно до ст. 40 Кодексу законів про працю України забороняється звільняти працівника, коли той перебуває на лікарняному, проте наведена норма потребує уточнення. Якщо працівник не з’являється на роботу понад чотири...
Майно те саме, а ціни ростуть
Чому земля під майном стала дорожче?
Ще від бабці маю майновий пай – частину приміщення, яке колись використовувалося як корівник. Його площа приблизно 145 кв. м. Наша родина в цьому приміщенні зберігає зерно, вирощене на наших власних земельних паях. Сільрада щороку виставляє там рахунок – податок на землю під будівлею. Ми його сплачуємо, розписуємося у відомості, а сільрада потім сама відправляє гроші в Податкову. Мене все...
Другий пай?.. Сплатіть податок!
Податкова надіслала листа...
2015 року через суд переписав на себе пай невістки. Отримую з нього орендну плату. І все нібито добре, але цьогоріч податкова надіслала листа, за яким я повинен сплатити за землю податок. Чому за пай матері, який я переписав не себе десять років тому, ніхто нічого не вимагає, а тут треба сплачувати? Степан Дідух, Хмельницька обл. Відповідно до положень пункту 270.1.2 статті 270 Податкового...