ЗЕМЛЮ НЕ МІНЯЄМ НА «ЗЕЛЕНІ»

4_Кухаренко.jpeg

Україна впритул підійшла до рубежу, коли відміна мораторію на продаж землі ось-ось стане реальністю. У цьому контексті роль сільського, селищного голови у взаємодії з виконавчими органами державної влади, а також з інвесторами стає своєрідним тестом перед громадою, яка сподівається на відкритість у вирішенні як земельних питань, так і в запровадженні нових ринкових відносин на селі.

Однією з причин, яка на початковому етапі запровадження ринку землі може завадити ефективній взаємодії органів владної та управлінської вертикалі, експерти називали відсутність чіткого розмежування повноважень між місцевим самоврядуванням і місцевими держадміністраціями у сфері земельних відносин. А тому річний мораторій на введення ринку землі повинен бути використаний законодавцями для встановлення і закріплення цивілізованих змін у цьому напрямі. Бо якщо розпочнеться продаж землі без погодження між депутатським корпусом і конкретними територіальними громадами, без участі селянина, на сільське господарство чекатиме сумна доля промисловості, яка зазнала відчутних економічних втрат у результаті так званого реформування. Такого подвійного удару народ України не витримає!

Реалізація будь-яких намірів щодо землі мусить відбуватися через місцеві органи влади: сільські та селищні ради. Саме їм необхідно надати право здавати землі громади в оренду, адже хто, як не сільрада і її голова знають, хто хоче та як уміє працювати на землі, чи зможуть оцінити здатність орендаря дбати про землю.

Виключним правом купувати землю сільськогосподарського призначення слід наділити тільки державу. Ми не повинні танцювати гопака перед доларом чи євро, адже наші люди печуть смачний хліб і варять найсмачніший у світі борщ, а, обмінявши на «зелені» або інші папірці, ми ризикуємо позбутися наших переваг.

На мій погляд, реформи мають бути спрямовані не на торгівлю землею, а на відродження села. Щоб цього досягти, потрібно насамперед створити при сільських і селищних радах державні підприємства, різноманітні комунгоспи, артілі та товариства. Це дасть змогу забезпечити роботою молодих людей, відчутно зменшити кількість «трутнів» у державі, які протирають штани у кабінетах або отримують субсидії. Це розверне потік міграції у зворотному напрямку.

Звісно, відповідальність у виробленні засад земельної реформи лежить на законодавцеві. Та як відбуватимуться ці зміни залежить саме від нас - сільських та селищних голів.

Анатолій Кухаренко,

Голова Хмельницького регіонального відділення
Всеукраїнської асоціації сільських та, селищних голів,
Дунаєвецький селищний голова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.