Мамаївські ковалі: особлива втіха від спілкування з майстрами ковальської справи

11-3.jpg

23/10/2013

Жодного разу я не почув нарікання на професію ані від тих, хто порядкує біля металу з самого дитинства, ані тих, хто до роботи в кузні долучився вже в літах.
– Чому я займаюся ковальством? – розмірковує Андрій Корт, котрий поміж іншими майстрами демонстрував своє мистецтво на святі Чернівців. – Люблю я цю справу. Можливо, й банально звучить, але це щира правда. І чаклую біля металу половину свого життя.
– Андрію, що маєте продемонструвати учасникам свята?
– Блоху, звісно, підкувати не зможемо. Але оздоблення оригінальних металевих конструкцій – то, вважайте, наша робота. Чи вдалося, то нехай оцінять городяни.
Раз у раз на розпашілому горнилі мелодійно вистукує ковальський молот. Андрій, котрий свого часу здобув необхідні знання в спеціалізованих закладах, із задоволенням представляє своїх товаришів по цеху, що уміють усе: Ігор Веренько, Владислав Крецький, Іван Бамбушкар, Олег Жебучук, Юрій Тащук та Микола Палагнюк.
– Маємо в Мамаївцях власну невелику майстереньку, в якій виконуємо найрізноманітніші замовлення. Для селян, як правило, стараємо леміхи і всіляку всячину для господарки. А найбільше замовлень від міста.
Згадавши про село, намагаюся переконати співрозмовників, що ковальська справа там якщо не вмерла, то, принаймні, переводиться.
– А ми так не думаємо. Можливо, було на певному етапі. Але тепер ковальський молот чується якщо не в кожному, то в переважній більшості населених пунктів краю, там, де справді вміють цінувати ковальську справу, яка була і вовіки вічні буде.
Стало тепло од цих слів – як від іскринок в розпашілому горнилі, де митці ковальської справи творять чергове диво для добрих людей.

Іван АГАТІЙ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.