Видадуть новий

15/08/2012

Загубив державний акт на пай, зробив оголошення в районній газеті, а що далі?
О.І. Арсенко, Володарський р-н, Київська область
Якщо втрачено (пошкоджено) державний акт, землевласникові (землекористувачу) видається новий державний акт. Ця норма затверджена наказом Держкомзему від 22.06.2009 № 325 в Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою (пункти 4.7-4.10)
Для отримання нового державного акта землевласнику (землекористувачу) необхідно письмово звернутися до відповідного територіального органу Держкомзему. У заяві (клопотанні) зазначається: де, коли і за яких обставин втрачено (пошкоджено) державний акт.
До заяви (клопотання) додаються: копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання; копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності; копія документа, на підставі якого набуто право на землю.
При втраті державного акта землевласник (землекористувач) розміщує відповідне повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації. Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень щодо втраченого державного акта не надійшло, землевласнику (землекористувачу) видається новий документ.
Видача державних актів взамін втрачених (пошкоджених) здійснюється на платній основі протягом 15 робочих днів з дня отримання матеріалів, зазначених у пункті 4.8 зазначеної інструкції.

Чи має змінитися орендна плата?
Знаємо, що тепер орендна плата розраховується з новим коефіцієнтом 1,756. Цікаво знати, яким чином це відбувається? Ми утримуємо 3 відсотки та якихось змін не помітили.
Сергій Пащенко, Томаківський район, Дніпропетровська область
Відповідно до Указу Президента України від 02 лютого 2002 р. № 92 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян-власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» плата за оренду земельних ділянок сільгосппризначення чи земельних часток (паїв) повинна бути не менше 3% від їхньої вартості.
Кабміном 31 жовтня 2011 року прийнято Постанову № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів». Згідно з нею з 1 січня 2012 року до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням індексації), застосовується коефіцієнт 1,756.
Це і призвело до зміни річних сум земельного податку та орендної плати за земельні ділянки.
Розмір орендної плати, форма платежу, строк і порядок його внесення встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Всі умови договору, як і відповідальність за несплату, є обов’язковими та враховані у Типовому договорі оренди землі (затверджений Постановою Кабміну від 03.03.2004 № 220). Крім того, у пункті 13 Типового договору зазначено, що розмір орендної плати може переглядатися, зокрема, в разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів. Новий розмір орендної плати має бути зафіксований у договорі оренди за ініціативи однієї зі сторін чи за взаємною згодою.
Відповіді надані фахівцями Державного агентства земельних ресурсів

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.