Що таке землі запасу?

15.jpg

10/07/2013

Біля мого будинку є землі, які ми використовували, так би мовити, нелегально. У цьому році я звернувся до голови сільради з питанням, чи можу я їх приватизувати? Він відповів, що ні, адже це – землі запасу. Що таке «землі запасу» і чому їх не можна приватизувати?

Йосип Богдан, Львівська обл.


У п.2 ст.19 Земельного кодексу України вказано, що «земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі». Слід наголосити, що ці землі не є «нічийними»: вони перебувають або в комунальній, або державній власності. Землі запасу, за чинним ЗКУ, не є окремою категорією земель і можуть бути будь-якого цільового призначення. Тобто, право на отримання ділянки із земель запасу селянин має.
Громадяни України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність ділянки із земель державної або комунальної власності, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
Для ведення фермерського господарства надається ділянка у розмірі земельного паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території ради розташовано декілька сільськогосппідприємств, розмір земельного паю визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільгосппідприємств – як середній по району. Для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га, садівництва – не більше 0,12 гектара, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.