Вінницькі кола

16-2.jpg

10/07/2013

У червні 2011 року в с. Кордишівка Вінницької області на пшеничному полі з’явилися незвичайні кола. На місце прибули фахівці Українського науково-дослідного Центру вивчення аномалій «Зонд», що діє при факультеті авіаційних і космічних систем Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».


Тоді встановили, що утворення мають складний візерунок з восьми кіл діаметром від 4 до 12 м. У семи колах вилягання стебел сталося за годинниковою стрілкою, в одному – проти.
Примітно, що саме на місці кіл колосся змінило напрям росту – стали рости не вгору, а вбік, крім того, змінився хімічний склад ґрунту. Після того, як колосся дослідили у спеціалізованих установах, з’ясувалося, що зміни відбулися на клітинному рівні.
– Подібні явища реєструються по всьому світі, зокрема у Великій Британії, Канаді та США. Є свідчення щодо таких аномальних феноменів і в Україні, проте вони зазвичай доходять до дослідників із запізненням, що унеможливлює їхнє вивчення, – кажуть у центрі та просять читачів «Рідного села», які натраплять на полях, де ростуть злакові або інші культури, на щось подібне, негайно повідомити про це через редакцію газети.
«Зонд» – організація, яка займається науковим вивченням аномальних явищ в Україні з 2004 року. Вона є інтелектуальним наступником державної Комісії з вивчення аномальних явищ, що діяла в УРСР з 1980 р. і яку очолював академік Георгій Писаренко.

Ніка Серьогіна

 На фото: Зміни на клітинному рівні

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.