Дозріває малина, та дістатися до ягід майже неможливо

12-4.jpg

26/06/2013

Дозріває малина, та дістатися до ягід майже неможливо: справжні джунглі утворилися з молодого підросту. Мабуть, через це стебла з ягодами слабкі, хиляться під плодами від найменшого вітру, бо дуже тонкі. Схоже, це наша провина і треба вжити якихось заходів, але яких?
Справді, доведеться вживати певних заходів, але тільки після того, як малина відплодоносить. Звичайно, зібрати врожай буде нелегко, але немає нічого неможливого і ви подолаєте труднощі. А от після цього вже почнете рятувати малину.
Насамперед, доведеться розчистити проходи між рядами, хоча б просто їх прорізаючи, аби дістатися до стебел, які відплодоносили: їх обов’язково треба видалити і спалити, бо в них можуть ховатися яйця шкідників. Після цього перекопайте міжряддя, щоб видалити коріння зрізаних паростків. Тепер, коли ви зможете побачити й оцінити молоді паростки в рядах, починайте проріджувати і ряди малини. Якщо дозволили утворитися заростям, то в гущавині більше половини паростків слабких, які сонця не бачили. Ось саме з них і починайте: вирізайте без жалю, бо з них нічого путнього не буде. Потім з тих, що залишились, оберіть найкращі і дайте їм можливість вільно розвиватися, щоб наступного літа вони порадували вас ягодами. Для цього доведеться видалити ще по кілька паростків з кожного куща (хоч і не поганих, але не найкращих), залишивши по 3-5 найміцніших.
Розчищені ряди обов’язково треба обробити фунгіцидами від можливих хвороб та інсектицидами — від комах. Залишається тільки добре підгодувати малину фосфорно-калійними добривами: 15 г сірчанокислого калію і 30-40 г суперфосфату розчиніть у 10 л води і полийте плантацію. Після цього замульчуйте міжряддя товстим шаром скошеної трави і залиште ягідник у спокої, хіба що зрідка поливаючи через мульчу, якщо трапиться засуха. Під шаром трави волога зберігатиметься довго і бур’яни не ростимуть.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.