П’ять сіл на Волині процвітають завдяки енергійному і завзятому голові сільради

4-1.jpg

26/06/2013

Як показує практика, є такі молоді кадри, які дадуть фори будь-якому досвідченому. Приклад цьому – В’ячеслав Католик, голова Зимнівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області. Очолює її восьмий рік поспіль – саме відтоді, як його, тоді ще 21-річного хлопця, жителі п’яти населених пунктів обрали на голову. Нині 29-річний В’ячеслав – один з наймолодших в Україні очільників сільради.


Господарство дісталося молодому чоловікові чимале – села Зимне, Фалемичі, Горичів, Октавин та Шистів, населення – понад 1,5 тисячі чоловік. Не обходила стороною скрута, але керівник зізнається, що ніколи не було навіть думки  звільнитися.

Почав із дитсадка

– Я став сільським головою у 2006 році, – розповідає В’ячеслав Артурович. – Висунули мене як активіста громади: більшість людей тоді радила мені спробувати нову посаду. На той час її обіймав літній чоловік, який зібрався на пенсію. До того в сільраді мені довелося бувати хіба що двічі, та й взагалі не уявляв собі цю роботу. Аж ось раптом… переміг на виборах! Спочатку було дуже важко. Я болісно сприймав будь-яку критику, потім звик ставитися до неї філософськи, навчився зосереджуватися не на переживаннях, а на вирішенні питання.
Першою вдалою реальною справою нового голови став Зимнівський дитсадок. Холодне приміщення перетворилося на тепле і затишне, нині його відвідують 40 діточок.
– У нас тепер і вулиці освітлені, й усі будинки газифіковані, – задоволений В’ячеслав Католик. – У кожній установі стоять енергозберігаючі вікна. Залишилось тільки Будинок культури ними облаштувати, там наразі триває ремонт. У селах працюють медпункти, пошта, магазини. Тобто, можна нормально жити.
Села розміщуються на доволі великій площі – майже 4 тис. гектарів. Тож багато родин займаються городництвом, вирощують овочі й фрукти для себе і на продаж. Хтось тримає корів, возить на ринок молоко і м’ясо. А ось єдиний кооператив, який засновано на базі старого колгоспу, довго не протримався. З юридичних осіб працюють лише фермерські господарства.

І молитвами, і грошима

Неабияку допомогу надає Зимнівський монастир, що знаходиться безпосередньо в селі Зимне. Тутешня ігуменя Стефана часто робить щось корисне для селян. Нова котельня у школі – її рук справа. Це не тільки тепло для школярів, а й суттєва економія газу. У 2011 році монастир допоміг відкрити музичну школу, не кажучи вже про різні дрібниці.
– Був випадок, коли одна дуже бідна родина не могла зібрати двох своїх дітей до школи – не вистачало грошей на форму, взуття тощо, – каже співрозмовник. – Без зайвих запитань Стефана принесла 1000 гривень. Тож дітлахи пішли на заняття, як усі інші.
Перевага молодих кадрів – в їхній мобільності, в тому, що сміливіше приймають рішення. Так і Зимнівський голова. Наприклад, підрахував Католик, що нове електроопалення для садочка себе не виправдовує (коштує дорого та мало гріє), та й перейшов на звичайне тверде паливо. Далі комп’ютеризував сільраду, оскільки в сучасному житті без комп’ютера й інтернету працювати дуже важко – і чимало питань почали вирішуватися швидше.  

Татусь, що живе на роботі

Родина Католиків давно звикла, що тато завжди на роботі. Навіть удома працює, бо постійно хтось приходить, просить поради чи допомоги.  
– Особливої радості від цього у жінки немає, – зізнається голова. – Але що зробиш? Таке життя! Щоб по-справжньому відпочити, треба їхати кудись подалі, без телефонів, інакше все одно знайдуть. Навіть якщо я вимикаю мобільний, приходять додому. Вдається покинути село максимум на день-два. А взагалі, люблю відпочивати вдома: щось роблю по господарству, будую, оздоблюю…  
У молодого керівника підростають троє діточок: 4-річна Іринка, 3-річна Юля та однорічний Назарчик.
Наостанок цікавлюся, що порадить уже доволі досвідчений голова іншим молодим керівникам.
– Не зневірюватися, – посміхається В’ячеслав Артурович. – Не перегоріти на старті, а поступово йти до мети. І тоді все буде добре.

Наталія Федорова

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.