Привабте хижих комах

31.jpg

12/06/2013

Попелиця (тля) крихітна, але здатна завдати чимало проблем. Вона пошкоджує овочі, ягоди, квіти. Дуже часто господарі не уявляють, як боротися з цією халепою.
Важливо правильно визначити, що це насправді тля. На це вказують такі ознаки: комах легко побачити неозброєним оком; листя скручене та пожовкле; пагони пошкоджені; на рослині заводяться мурашки, які харчуються солодкими виділеннями тлі; бутони розвиваються погано; квітки некрасиві.
Попелиця не дуже вибаглива: вона їсть майже всі кімнатні, тепличні та садові рослини. Серед квітів особливо полюбляє троянду, гвоздику, фуксію, хризантему, бобові, садові волошки. Боротися з нею, ой як не просто. Набагато легше попередити її появу.
Коли приносите додому нові рослини, обов’язково перевіряйте їх на наявність комах. Починайте боротьбу одразу, коли помітили шкідників. Якщо їх небагато, видаліть їх за допомогою вологої ганчірки. А ось у запущеному випадку потрібно діяти хитрістю: залучити до посадок інших комах, які харчуються попелицями. Мух журчалок привабить запах моркви, кропу та петрушки, що цвітуть. Вони обстежать, чи забезпечено харчування для їхніх личинок, і відкладуть яйця. Одна личинка журчалки знешкоджує кілька тисяч попелиць. Комахи щипавки сповзаються на запах тирси.
Подолати тлю також можна за допомогою відварів щитника, гірчиці, полину, картопляного та томатного бадилля, пижма, тисячолисника, гіркого перцю, часнику, кульбаби. Обробити 2-3 рази, з тижневим проміжком. Можна застосовувати й такі рецепти.
• 100 г шкірок цитрусових залити літром теплої води та витримати в теплому місті впродовж трьох днів.
• 300 г подрібненого часнику (будь-які зелені частини або зубці) залити 10 л води, дати настоятися кілька днів, додати 50 г господарського мила. Настій розвести водою 1:10.
• 100 г гострого стручкового перцю залити водою та прокип’ятити у закритій ємності протягом години. Нехай розчин постоїть добу, потім розітріть перець та процідіть розчин. До отриманої рідини додайте 10 частин води та столову ложку прального порошку.
• На літр теплої води – 80-90 г солі, обробляти 3 рази з 10-денним проміжком.
• Залийте літром води 40-50 г тютюну або махорки, настоюйте суміш два дні. Потім процідіть та додайте ще літр води.
• 300-400 г подрібнених кульбаб та цибулі залийте 10 літрами води. Настояти 6 годин, процідити.
• 2 стакани деревної золи настоюйте у 10 літрах води 2 дні. Процідіть та додайте 50 г господарського мила.
• Хімічні засоби боротьби такі: для кімнатних рослин – агравертин, актара, фітоверм, для садових – кінмікс, ровікурт, карбофос, актара.

Наталія Федорова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.